Nové tváre v Slovane (VIDEO)

HC Slovan Bratislava zakončil sezónu 2021/2022, v ktorej oslávil svoju storočnicu ziskom majstrovského titul. Jeho káder postupne opustili Jakub Urbánek, Jakub Sukeľ, Rastislav Gsšpar, Dominik Jendek všetci Banská Bystrica, Martin Belluš posilnil Trenčín, Joona Jääskeläinen sa presunul do Košíc. V médiách sa hovorí o presune Anthonyho Petersa a Andrewa Yogana do Popradu. V mužstve nebudú pokračovať ani Alex Bretton a Clint Windsor. Okrem toho v Slovane po úspešnej sezóne skončil Maroš Krajči.

Na tlačovej konferencii belasí predstavili nového športového manažéra, ktorým sa stal Oto Haščák. 58-ročný rodák z Martina naposledy pôsobil ako asistent generálneho manažéra pri národnom mužstve. Okrem toho vykonával funkciu skauta pre New York Rangers. Svoje role sa oficiálne ujme k 1.8.2022.

Realizačný tím doplnil asistent trénera reprezentácie Ján Pardavý, ktorý spolu s Andrejom Podkonickým bude viesť belasých. V pozícii asistenta skončil Ján Lipiansky, ktorý sa stal trénerom Modrých Krídiel Slovan, jeho asistentom bude Tomáš Slovák.

Vedenie klubu na tlačovej konferencii predstavilo aj nových hráčov.

Jakub Minárik – rodák z Topoľčian sa tento rok predstavil na svetom šampionáte vo Fínsku. Do Slovana prichádza z Trenčína, kde strávil jednu sezónu. 21.-ročný, dobre stavaný center začínal s mužským hokejom v Nitre, kde odohral tri sezóny.

Carl Ackered – švédsky zadák sa po po ročnej odmlke vracia na Slovensko. Uplynulú sezónu strávil v nadnárodnej ICHEL, kde obliekal obliekal dres Graz99ers. Jeho kvality dobre pozná Ján Pardavý, ktorý tohto ofenzívneho obrancu trénoval v Trenčíne. Pred príchodom do Trenčína pôsobil na britských ostrovoch, kde počas troch sezón nastrieľal 53 gólov.

Liam Pecararo – Americký krídelník prichádza z ECHL, kde posledné tri sezóny obliekal dres Greenville Swamp Rabbits. Skúšal to aj v AHL, kde sa ale bodovo nepresadil. V ECHL patril tento 26-ročný útočník medzi produktívnych hráčov.

Tomáš Török – naposledy pôsobil vo Zvolene, vo svojej kariére si zahral aj za viacero klubov v rámci Tipos Extraligy. V juniorskom veku si vyskúšal aj českú juniorskú ligu či juniorku v zámorí

Samuel Baroš – sa po rokoch vracia do Slovana, kde s hokejom začínal. Okrem Slovana chytal za Zvolen, Nové Zámky, Bratislava Capitals, či naposledy za Frýdek Místek. V bránke by mal spolu so Samuelom Hlavajom vytvoriť konkurenciu pre silnú jednotku, na ktorej vedenie klubu pracujú.

Pridaj komentár