Súper Slovana v 1.predkole Ligy majstrov – Klaksvikar Ítróttarfelag

V nedeľu na poludnie sa žrebovala Liga majstrov. Súperom belasých bude v jej prvom predkole súper z Faerských ostrovov KÍ Klaksvík, ktorý vystupuje pod celým menom Klaksvikar Ítróttarfelag. Pred samotným žrebom mohol Slovan naraziť na jedného zo štvorice Flora Tallinn, KÍ, Celje a
KuPS.

Tím z Faerských ostrov je pre mnohých veľká neznáma. Na domácej scéne, ale tomu tak nie je. Dátume založenie sa datuje do roku 1904, vo svojej histórii si na svoje konto pripísal 18 majstrovských titulov a 6-krát sa radoval z víťazstva v národnom pohári. Titul hráči Klaksavíku získali po 20-ročnej odmlke, nakoľko naposledy zdvíhali majstrovský pohár v roku 1999.

V Lige majstrov sa vo svojej histórii predstavil dvakrát. Bolo to v sezónacj 1992/93 kde nestačil na Skonto Riga a 2000/01, kedy rovnako v dvoch zápasoch neuspel proti Crvenej Zvezde Belehrad.

Posledné tri sezóny nastupoval v Európskej lige, kde ale veľa úspechov nezaznamenal. Vlani skončil v druhom predkole, keď nestačil na Luzern.

Trénerom mužstva je od roku 2014 Mikkjal Thomassen. Klubovými farbami sú modrý a biela. Svoje domáce zápasy hrávajú na štadióne Við Djúpumýra s kapacitou 2600 divákov. Aktuálne transfermarket.com uvádza trhovú hodnotu kádra 1.9 mil EUR.

Foto. wikipedia.org

Pridaj komentár