Slovanistky si splnili úlohu favorita (FOTO)

V 14. kole futbalovej ligy žien zavítal do Bratislavy Spartak Myjava, ktorý má, aj napriek nižšiemu tabuľkovému postaveniu, v tíme viacero kvalitných hráčok. „Kopaničiarkam“ sa darilo na trávniku lídra súťaže držať bezgólový stav do 22. minúty. Potom sa dvakrát v priebehu piatich minút gólovo presadila po pekných únikoch Orsolya Rublíková. Na 3:0 zvyšovala ešte v prvom polčase hlavou stopérka Andrea Vrabcová ), ktorá sa po rok a polročnom výpadku z dôvodu zranenia postupne zapracováva do základnej zostavy. Zopár minút pred koncom stretnutia víťazstvo slovanistiek v pomere 4:0 dokonala Lucia Vojkovičová, keď do brány doklepla odrazenú loptu po šanci Andrei Vrabcovej.

Spomenúť treba aj veľké prekvapenie, ktoré sa zrodilo v Dolnom Hričove, kde domáce družstvo Žiliny uhralo bezgólovú remízu z favorizovanými Novými Zámkami. Slovan tak má momentálne na čele tabuľky sedembodový náskok pred dvojicou Nové Zámky, Bardejov. Oba tieto celky však majú jeden zápas k dobru a navyše sa ešte na jar raz stretnú so Slovanom.

Rolu favoritiek potvrdili aj naše juniorky, ktoré si s Myjavčankami poradili 5:0 po góloch Čopíkovej , Kaláberovej, Kopčovej, Sandtnerovej a Hviščovej.

Už v piatok belasé ženy zabojujú o Slovenský pohár, keď si vo finálovom stretnutí v Jaslovských Bohuniciach o 16:00 hod zmerajú sily s družstvom Bardejova.

Martin Masaryk, tréner Slovana: „Ďalšie dôležité víťazstvo pre nás. Veľmi ma teší hra akou sme sa prezentovali. Od prvej minúty sme na ihrisku dominovali a súpera sme k ničomu nepustili. Odohrali sme jeden z najkvalitnejších prvých polčasov odkedy som prevzal toto družstvo. Vážim si aj súpera, ktorý prišiel k nám hrať futbal a nie len brániť a spoliehať sa na protiútoky. V tomto zápase som sa rozhodol pre menšiu rotáciu hráčok z dôvodu únavy dievčat, ktoré boli uplynulý týždeň na reprezentačnom zraze tímu do 19 rokov. Avšak aj dievčatá, ktoré hrávajú menej v prebiehajúcej sezóne sa chytili svojej šance a odohrali vynikajúci zápas. Mám veľké šťastie, že môžem disponovať a pracovať s tak širokým a kvalitným kádrom aký mam k dispozícií. Ženám a aj juniorkám gratulujem k ďalším dôležitým bodom.“

VÝSLEDOK ŽIEN

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – SPARTAK MYJAVA 4:0 (3:0)

Góly: 22. a 27. Rublíková, 32. Vrabcová, 81. Vojkovičová.

Zostava Slovana: Matúšková – Hollá (K), Pribilová, Vrabcová, Pračková – Lacková (58. Vojkovičová), Lukačiková, P. Vojteková (75. Kovaľová), Fatulová (62. Čahojová), Rublíková  – Tóthová (81. Švecová).

VÝSLEDOK JUNIORIEK

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – SPARTAK MYJAVA 5:0 (1:0)

Góly: 16. Čopíková, 44. Kaláberová, 63. Kopčová, 71. Sandtnerová, 74. Hviščová.

Zostava Slovana: Rezeková – N. Kovácsová, Kratochvílová, Čermáková, Májovská (58. Adamecká) – Hviščová, Czvedlerová, Čopíková, Horvátová (K) – Kopčová, Kaláberová (68. Sandtnerová).

Autor článku a foto: Miroslav Vraník

[Best_Wordpress_Gallery id=“23″ gal_title=“zeny myjava“]

Pridaj komentár