Tesná prehra Slovana s Dynamom Moskva (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Dynamo Moskva 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)

Góly: 9. Jeglič (Tičar), 14. Viedenský (L. Kašpar, Barker), 54. Sersen – 37. Cvetkov (A. Fiodorov), 45. Osipov (M. Karpov, A. Fiodorov), 48. Šipov, 52. Igumnov (Šipov, Soloviov)

Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Luža, Švarný, Sersen, V. Mihálik, Kozák – L. Kašpar, Viedenský, V. Nedorost – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Miklík, T. Surový, Bartovič – D. Skokan, Lušňák, Skalický

Dynamo Moskva: Jeriomenko – Robinson, Osipov, A. Mironov, Barancev, Hietanen, Sinicyn, Soloviov – Pestuško, Cvetkov, M. Karpov – Babenko, Gorovikov, Kokarev – Filatov, Tereščenko, A. Fiodorov – E. Galimov, Šipov, Igumnov

Rozhodovali: Belov, Ravodin – Metaľnikov, Sirotkin  Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: L. Kašpar – Pestuško (obaja 5 min za hrubosť), Presilovky: 2:0 Oslabenia: 0:0, Diváci: 10 055

Do zápasu lepšie vstúpilo Dynamo Moskva, keď trikrát nebezpečne ohrozilo Brustovu bránku. To, čo sa nepodarilo hosťom, to sa podarilo belasým. Skalický a Skokan ešte neuspeli, úvodný gól po spolupráci s Tičarom zaznamenal Jeglič. Slovan ešte v prvej tretine využil svoju prvú presilovku v zápase, keď po trinástich sekundách početnej výhody Kašpar prekonal gólmana súpera. V samom závere, sa po Kozákovom kikse rútil na Brusta hosťujúci Galimov. Jeho strela išla tesne nad.

V druhej tretine mal Dynamo v krátkom čase dve presilovky. Slovan sa dobre bránil, ale pri zlom vyhodení puku, potrestal nedôslednosť domácich hráčov strelou z otočky Cvetkov. Slovan mohol pridať tretí gól, ale  Barkerov pokus Jeriomenko kryl.

Tretia časť priniesla najviac vzruchu. Slovan ustál oslabenie, ale krátko potom vyrovanal šťastným gólom Osipov. 12 minút pred koncom sa podaril hosťom brejk, po zaváhaní Slovana, poslal svoj tím do vedenia Šipov.  Už o pár minút pridal štvrtý gól Moskovčanov po ďalšom prečíslení Igumnov, ktorý prekonal bezmocného Brusta.  V54. minúte využil Slovan presilovku, puk za Jeriomenka pretlačil Sersen. O pár minút sa do šance dostal Bartovič. Skóre sa nemenilo ani po Viedenského tyčke.

2 thoughts on “Tesná prehra Slovana s Dynamom Moskva (VIDEO)