Päť postrehov zo zápasu s Dynamom Moskva

Počas prvej tretiny zaujal oznam na kocke, ktorý hovoril, že spustenie predaja permanentiek na novú sezónu začína od 4. apríla! Vedenia týmto krokom dalo signál, že Slovan by mal štartovať v druhej najlepšej lige na svete aj v budúcej sezóne. Belasí v zápase síce viedli po prvej časti 2:0, zo zápasu odchádzali sklamaní. Rozhodli chyby, ktoré skúsení hráči Dynama dokonale využili vo svoj prospech.

Prvý útok Dynama

Ťažko je vybrať a nájsť jednu slabú či silnú stránku Dynama Moskva. Jedno je isté, v Bratislave ešte toto mužstvo neprehralo, s týmto vedomím vstupovalo do tohto zápasu. V prospech Moskovčanom hovorí skutočnosť, že sú mimoriadne zohraní, ich prvý útok spolu hráva už tretiu sezónu. Obranná dvojicu druhú, čo bolo na ľade aj vidno. Viacerí hráči pôsobia v klube dlhšie roky, čo tímu dodáva vnútornú silu. Podobne ako Jokerit, aj tento celok bol na tom korčuliarsky dobre. Slovan mu nedokázal vzdorovať natoľko, aby bol v zápase úspešný.

Smtriace brejky hostí

Po poslednej prehre so Záhrebom, si Dynamo ďalšie zaváhanie nepripúšťalo. S týmto úmyslom vstúpilo do zápasu, aby si v úvode vytvorilo tri super šance. Ak by bolo v šiestej minúte 2:0, nik by nemohol namietať. Na tri nula mohol  v siedmej minúte zvýšiť Galimov, ktorý v brejku prekonal aj Brusta, ale trestuhodne netrafil odkrytú bránku. Slovan mal veľa patričného športového šťastia. To, čo sa hosťom nedarilo v prvej tretine, dokonale využili v tretej. Góly na 3:2 a 4:2 v ich prospech boli tomu dôkazom. Dynamo čakalo na chyby obrany Slovana, tá mu ich ponúkla, čo skúsení hostia potrestali.

Efektívny Slovan

Dá sa povedať, že Slovan využil v prvej tretine z minima maximum. Nielenže prežil tutovky hostí, ale sám dokázal divákov dostať do varu. Prvý gól sa zrodil po individuálnej akcii Roka Tičara, ktorý sa dostal pred Jeriomenka, keď spravil krásnu kľučku na obrancu hostí. Hoci zoči voči ruského brankára mohol zakončovať, videl nabiehajúceho Jegliča, ktorý strelou číslo štyri v zápase otvoril skóre. Pre divákov okulahodiaca akcia, ktorá pre Slovan znamenala vedúci gól. Zatiaľ čo hostia nedokázali skórovať ani pri tlaku, počas ktorého, zamkli Slovan na dve minúty do pásma, belasí udreli hneď pri svojej druhej gólovej šanci. Presilovku využil Kašpar, bola to šiesta strela na Jeriomenkovu bránku. Viac čistých príležitostí Slovan v prvej časti nemal. V druhej sa do bránky pýtala Barkerova strela od modrej čiary, ale viac čistých šancí si Slovan v prostrednej tretine nevytvoril. V jej záverečnej časti Slovan skóroval, keď puk pretlačil Sersen. Škoda aj Viedenského tyčky, ktorá mohla znamenať vyrovnanie. Žiaľ viac gólov sa belasým nepodarilo dosiahnuť.

Rozhodcovský meter

Obohraná platňa. Je to smutná realita, ale je to už raz tak. Boli sme toho svedkami vo viacerých zápasoch, kedy sa do zápasu vložili ruskí rozhodcovia. V prvej tretine nemali na výber, faul Mironova na Kašpara museli odpískať, bol to ale jediný odpískaný zákrok z ich strany v prvej tretine. Keďže Slovan viedol po tejto časti 2:0, prišli vylúčenia, ktorými pokazili belasým zápas, vyviedli ich z tempa. Ba čo viac, pri početných oslabeniach im uberali sily. Do 27. minúty dokázali vylúčiť až troch domácich, súper, ktorý prehrával pykal iba za technický priestupok za veľa hráčov na ľade. Je to smutné konštatovania, ale niektoré fauly, ktoré boli pískané na strane Slovana, boli na hosťujúcej strane posudzované ako čisté. Svoje rozhodcom v druhej tretine povedal aj Miloš Říha. Keď sa už upískli a vylúčili hráča Dynama, aj keď v tomto prípade bol trest za šesť hráčov hostí na ľade správne posúdený, okamžite po vyhranom buly Viedenského videli Kašparovo sekanie. Takých drobných sekaní, či iných faulov je v zápase veľa. Slovan tak prišiel o možnosť hrať početnú výhodu a pridať v nej možno rozhodujúci gól. Máme za to, že Dynamo nepotrebovalo rozhodcovskú pomoc, ale na to sme si už za ten čas, čo hráme v KHL zvykli, najmä doma proti Dynamu Moskva, CSKA a SKA.

Zbytočné chyby

Aj napriek prehre si diváci na štadióne prišli na svoje. Videli sedem gólov, viacero sporných momentov i bitku Kašpara s Pestuškom. K ideálnemu scenáru chýbali iba body, či bod, ktorý by sa belasým náramne hodil. Zápas tentokrát nevyšiel tretej formácii. Bartovič bol na ľade až pri troch góloch súpera, Miklík so Surovým pri dvoch. Miloš Říha sa snažil posielať na ľad k tejto trojici prvú obrannú dvojicu Barker – Kundrátek. Slovan ale inkasoval góly po zbytočných chybách, ktoré patria k športu. Kto ich spraví v stretnutí viac, spravidla prehrá. Pri prvom góle mohol Slovan vyhodiť puk z pásma, nestalo sa Cvetkov znížil. Gól na 2:2 sa nedá nikomu vyčítať. Puk od modrej čiary nahodil Osipov Barkerovským spôsobom, Brust ho zaregistroval až v sieti. Zásah na 3:2 pre hostí bol na 60% vlastným gólom, keď Miklík tečoval nahodenú strelu na Brusta, tá sa odrazila k nekrytému Šipovovi. Predtým však Mihalik v snahe odpáliť puk, nahral na hokejku strieľajúceho hráča. Pri štvrtom góle Slovan prepadol v strednom pásme, brejk súper využil na rozhodujúci gól. Hostia z Moskvy sa podobných chýb nedopustili, preto si z Bratislavy odviezli tri body.