Tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava

Dnes krátko po 14.30 predstúpili pred novinárov zástupcovia ŠK Slovan, aby predostreli zmeny vo vedení klubu. Hlavným hosťom bol nový generálny riaditeľ Dušan Tittel a nový tréner ŠK Slovan Jozef Chovanec.

Dušan Tittel sa do Slovana vracia po štyroch rokoch, je rád, že sa vracia do známeho prostredia, vracia sa domov! Petr Kašpar bude pôsobiť v úlohe viceprezidenta klubu, bude užšie spolupracovať s ÚLK, médiami a majiteľom klubu pánom Kmotríkom

 

Pán tréner, ako dlho ste sa rozhodovali nad tým, či prijmete ponuku z Bratislavy? Slovan nie je momentálne v dobrej forme..

Dôkladne som zvážil svoje rozhodnutie o pôsobení v Slovane. Rokovania boli v krátkom časovom horizonte. Prijal som ponuku od Slovana Bratislava. Zmluva znie na rok s opciou.

Slovan je v kríze, ako ho z nej dostať?

Slovan mal dobrý vstup do ligy, prišla ale väčšia záťaž na hráčov, zápasov bolo viac, čím prišiel aj pokles výkonnosti.  Musíme tvrdo pracovať na tom, ako sa dostať opäť na víťaznú vlnu.

Už v nedeľu Vás čaká ostro sledovaný zápas so Spartakom Trnava, podarí sa Vám za tento krátky čas spoznať mužstvo a pripraviť ho na tento derby zápas?

Čas je krátky, uvedomujem si to, je to pre mňa obrovská výzva úspešne začať v Slovane. Teším sa na prácu s tímom, hneď po skončení tlačovej besedy ma čaká prvý tréning.

Nedávno ste skončili v Ružomberku, ako vnímate fakt, že ste sa dostali opäť na Slovensko?

Prišla mi ponuka, taký je futbalový život. To, že som pôsobil na Slovensku, má aj isté výhody. Mal som možnosť spoznať slovenský futbal, aj hráčov, ktorí hrali v lige v tom čase ako súperi.

Čo by mohlo na Spartu platiť? V minulosti za federálu to boli obrovské derby zápasy, niečo podobné ako u nás Trnava Slovan.

V prvom rade sa chcem sústrediť na zápas proti Trnave. Samozrejme Spartu poznám, poznám ich hráčov, pre mňa je ale podstatné, aby naši hráči pochopili moje myšlienky, moju filozofiu. Chcem byť úspešný nielen proti Sparte, či Trnave, ale i Myjave, či ďalším prvoligovým klubom.

Máte prehľad o hráčoch v Slovane?

Myslím si, že kvalita tu je. Mužstvo bolo vhodne doplnené, hralo európske poháre. Je tu veľa talentovaných mladých hráčov, chceme ich motivovať a vychovávať. Dovolím si povedať, že Slovan má najsilnejší káder v lige.

Ako bude vyzerať realizačný tím?

Chcem vytvoriť lepšiu komunikáciu s viacerými, či už s B tímom alebo dorastom. Preto budem spolupracovať s Ondrejom Krištofíkom. So mnou prichádza Horst Siegl, ktorý ako bývalý kanonier ligy určite bude vedieť poradiť našim útočníkom. Kondičným trénerom zostáva pán Boďo. Zatiaľ ostávajú aj bývalí asistenti.

V Slovane je v posledných rokoch krátka životnosť trénerov, prichádzate na Slovan ako krízový manažér?

Rád by som predal hlavne svoje vedomosti a skúsenosti v prospech mužstva. Ak by som mal obavy, tak by som do Slovana neprišiel. Je to pre mňa výzva, určite neprichádzam ako krízový manažér.

Už ste hovorili s tímom? Máte pripravený nejaký príhovor?

Po tlačovej konferencii máme prvý tréning. Príhovor budem mať, ale tieto veci ostávajú v kabíne!

Kto je prirodzený líder v kabíne?

Nerád by som menoval jednotlivo. Každý hráč si musí uvedomiť, v akej situácii sa mužstvo nachádza, prečo sa do nej Slovan dostal. Futbal je hlavne kolektívna hra, tímova práca!

Chystáte zmeny v kádri?

Momentálne nie, budem pracovať s hráčmi, ktorí su v tíme. Súpiska sa nedá doplniť počas Európskej ligy. V zime bude na to priestor.

Ako vnímate Igora Žofčáka?

Je to veľmi dobrý človek, kvalitný hráč, poznám ho zo Sparty, viem čo môžem od neho očakávať.

Ako to vyzerá s Robom Vittekom?

Robo bol na operácii v Amerike, kde aktuálne trénuje. V pondelok by sa mal vrátiť na Slovensko. Veríme, že by mohol nastúpiť proti Sparte!

Ako vnímate 14-bodovú stratu?

Máme dva zápasy k dobru. Určite je to strata, ktorú sa vynasnažíme stiahnuť, aby sa naša hra zlepšila.

Aký herný štýl budete preferovať?

Budeme hrať to, čo je Slovanu vlastné: dobrý kombinačný a technický futbal. Budem vyžadovať zápal do hry, poctivú prácu pre tím, hrať hlavne pre diváka, aby sa na našu hru dalo pozerať.

Dušan Tittel záverom:

Chceme vrátiť Slovan tam, kam patrí, stabilizovať výsledky. Som rád, že som späť, navštevoval som domáce zápasy Slovana, chcem Slovanu pomôcť, vybudovať silný Slovan!

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár