Najlepší legionári v Slovane od zisku posledného federálneho titulu (tretia časť)

Náš seriál sa sa dostáva do finále. Po prvej časti sme vám prednedávnom predstavili týchto hráčov v druhej časti, konkrétne Mojiča, Proleho, Vomáčku, Vuksanoviča, Ibragimova, Serrana a Rodingera. V poslednej časti si predstavíme hráčov, ktorí sa podieľali na titule z ročníku 2008/2009 po súčasnosť.

Dávid Bičík

Krátko po jeho príchode do Slovana sa stal jednotkou v bráne, chrbát mu kryl Dominik Rodinger. Podieľal sa na titule po 10 rokoch. V Slovane strávil dve neúplné sezóny, jeho kroky viedli do Liberca. Slovanu Bratislava pomohol vyradiť Zrijnski Mostar, na Olympiakos však nestačil. Nezabránil vysokej prehre belasých v Ajax Aréne, kde Slovan prehral 0:5.

Radek Dosoudil

Do Slovana prišiel v januári 2009 z Petržalky. Aj on sa malou mierou podieľal na zisku titulu. Proti Zrijnski Mostar a Olympiakosu odohral plné zápasy. V skupinovej fáze Európskej ligy v sezóne 2011/2012 si moc nezahral. Dosoudil patril k nekompromisným stopérom, občas to svojou tvrdosťou prehnal.

Krešmir Kordič

Zaujímavý hráč pre Slovan. Belasých upútal vo vzájomnom zápase proti Zrijnski Mostar. Ďalší z hráčov, ktorí sa pričinili o zisk double sezóne 2010/2011. Nepatril k stálym členom základnej zostavy, ale s belasými zažil viac než niektorí jeho dlhoroční hráči. Cestou za ziskom pohára prispel viacerými dôležitými gólmi.

Mário Božič

Jeden z najlepších defenzívnych záložníkov akých kedy Slovan v tej dobe mal. Hneď po svojom príchode sa stal miláčikom tribún. Príkladne bojoval za Slovan, za čo ho mali ľudia radi. Pamätný je jeho gól vo finále Slovenského pohára proti Trnave, kde Slovan vyhral 6:0. Tešil sa z jedného ligového titulu v sezóne 2010/2011. Dobrým výkonom pomohol belasým vyradiť Crvenu Zvezdu Belehrad.

Karim  Guedé

Podobne ako Božič, aj on patril k neúnavným hráčom, ktorí na ihrisku nabehali veľa kilometrov. Hoci prišiel z Petržalky, čo sa nepáčilo fanúšikom, svojimi výkonmi v Slovane sa dostal do reprezentácie Slovenska. So Slovanom získal titul  a pohár zo sezóny 2010/2011. Zo Slovana prestúpil do Freiburgu, kde pôsobí dodnes.

Jiří Kladrubský

Po svojom príchody zo Sparty Praha, sa tento univerzál zaradil do základnej zostave. Bol povestný svojimi ďalekonosnými strelami. V prípade núdze vedel zahať aj na stopérskom poste. V Slovane strávil takmer tri sezóne, v závere ho prenasledovali zranenia, pre ktoré sa dohodol so Slovanom na ukončení spolupráce.  Podieľal sa na postupe Slovana do Európskej ligy.

Nicolas Ezequiel Gorosito

Nenápadný Argentíčan upútal svoju pozornosť v drese FK Senica, kde strávil rok a pol.  V roku 2011 prestúpil do Slovana. V jeho drese potvrdzoval svoje kvality, patril medzi najlepších stopérov našej ligy. Na jeseň postupne skrz zranenia vypadol zo zostavy, jeho fomra už nebola taká, akú si vedenie klubu predstavovalo. V januári klub opustil.

 

Pridaj komentár