Túžba po víťazstve, nasadenie, to by malo byť automatické, myslí si Országh

Po stretnutí s Traktorom Čeľjabinskom neskrýval tréner Slovana Vladimír Országh nespokojnosť s výkonmi niektorých hráčov. Bez gólov sa nedá vyhrať, navyše belasým v druhom zápase po sebe gól neznali, aj keď v tomto stretnutí sa hráč Slovana previnil hrou s vysokou hokejkou. Prehra mrzí o to viac, že Štěpánek inkasoval len raz. Druhý gól padol do prázdnej brány.“Veľmi málo pozitív bolo v našej hre. Chýba nám veľa vecí. Zarputilosť, agresivita smerom do bránky. Mali sme len málo svetlých momentov. Hrali sme aj dosť presiloviek, ale ak chceme uspieť, musíme ich premieňať. Špeciálne formácie na presilovky máme slabé,“ zhodnotil na úvod Országh.

Po zápase hráčom nebolo príliš do reči. Hneval sa aj kapitán Michal Sersen, ktorý upozornil na to, že niektorým jeho spoluhráčom chýba viac emócií. Jeho slová potvrdil aj tréner: „My to skúšame. Aj po dobrom aj po zlom. Mali sme už aj intenzívnejší tréning, niektorí majú menej času na ľade, niektorí viac, niektorí sedeli. Je to ťažká situácia. Prehrávame a čím ďalej tým viac nám to zväzuje ruky. Túžba po víťazstve, nasadenie, to by malo byť automatické. My sa nemusíme nikomu doprosovať, aby tu nechal srdce. Tu hrá KHL, tu hrá za Slovan a pre ľudí, ktorých chodí stále menej. To je základ, o ktorom by sme sa ani nemali baviť. Niektorí hráči si neuvedomujú, že šancu, akú majú tu, nikde inde nedostanú. V žiadnom inom klube KHL. Len tu, pretože sme v situácii v akej sme a majú šancu hrať. Mne to pripadá, že niektorí hráči si tú šancu nevážia. Je to samozrejme naša záležitosť trénerov, je to v prvom rade moja zodpovednosť. Dnes chýbalo veľmi veľa vecí v našej hre a niektorí si to neuvedomujú. My sme poslední v tabuľke a niekoho ako keby to vôbec s prepáčením nes**lo. Vidno, že pár chalanov tu chce nechať dušu, ale ostatní by už chceli mať po sezóne. To takto nemôže byť. My sme mali strašne málo svetlých momentov oproti zápasu s Jekaterinburgom. Tam sme hrali aj za nepriaznivého stavu. A to je Jekaterinburg papierovo silnejší tím, ako Čeľjabinsk. Dnes sme nemali absolútne chcenie byť lepší, ako súper. Pripadá mi to ako keby sme nastúpili len z povinnosti odohrať zápas a nejako už bude.“ 

Presilovky dnes rozhodujú zápasy. Málokedy sa stáva, že by Slovan odohral v jednom zápase sedem presiloviek, v záverečnej tretine ich mal až štyri. Gól sa mu počas nich streliť nepodarilo. „S tým sa trápime od začiatku sezóny. Dnes ich rozhodujú rozdieloví hráči, my ich nemám v takom počte, ako by sme si želali. Mali sme aspoň nejako dotlačiť puk do siete. Dali sme najmenej gólov v lige, bez gólov nevyhráme,“ dodal Országh, ktorý odpovedal aj na otázku, či ešte dokáže dať tímu nejaký impulz. „Sme v zložitej situácii. Je nás málo a nemôžeme realizovať prestupy. Keď sa pozriete napríklad na Novosibirsk, tomu sa nedarilo, vedenie urobilo prievan v kabíne a teraz idú hore. Mužstvo vždy potrebuje impulz, my mu ho dať nemôžeme. Niektorí sa fakt snažia, ale niektorí sa zmierili s danou situáciou. My hráčom prízvukujeme, že hrajú KHL, najlepšiu ligu v Európe a každý zápas má byť pre nich sviatok. Dnes sme to bohužiaľ nevideli a to je smutné.“ V hľadisku nechýbal ani tréner reprezentácie Craig Ramsay, či manažér Miroslav Šatan. Májové MS na Slovensku sú dostatočným lákadlom najmä pre slovenských hráčov, ktorí bojujú o nomináciu. „Sme tím, ale v každej lajne máme hráča, ktorí sa len vezie. To máte ako so strojom, kde keď nefunguje súčiastka, tak sa rozpadne. Nemáme hráčov, ktorí dajú hetrik, alebo rozhodne zápas, takže musíme fungovať ako tím. Táto liga chyby neodpúšťa. To nie je extraliga, kde urobíte päť chýb a dostanete jeden gól. Tu vám dajú silné tímy štyri góly, slabšie tri a priemerné dva. Pokiaľ budeme mať slabšie články, nemáme šancu,“ uzavrel kormidelník Slovana.

Pridaj komentár