Tvrdá príprava, aká sa len tak nevidí

Slovanisti na sústredení v stredisku Špindlerův Mlýn poriadne zaberajú. Potvrdzuje to aj vyjadrenie Karola Mészárosa, ktorý vraví, že „takto náročnú zimnú prípravu ešte nezažil.“

„Program je nesmierne nabitý. Každý deň začíname raňajkami o 7:30, nasleduje tréning v podobe behov zameraných na kondíciu. O 12:00 máme obed a už o 15:00 opäť trénujeme. Tentoraz ide o kombináciu rýchlostného a bežeckého tréningu. To sa ale obmieňa, pretože v stredu sme si vyskúšali spining. Tento program nám dáva veľa. O 16:00 je večera a nasleduje o 20:00 posilňovňa na nabratie sily. Po jej skončení je už iba na nás, akú individuálnu regeneráciu zvolíme,“ objasnil program na sústredení Karol Mészáros.

Takto nabité trojfázové trénovanie sa javí ako riadna makačka. Zimná príprava je taká síce vždy, ale tento rok si slovanisti nabrali i niečo extra navyše.

„Povedal by som, že zatiaľ je to najťažšia príprava, akú som zažil. Sami ale cítime, že na jeseň to nebolo ono a potrebujeme kondičku. Európske mužstvá sú po tejto stránke niekde úplne inde a my ich musíme dohnať. Je to opodstatnené, že takto dostávame do tela. Verím, že sa to na výkonoch prejaví,“ racionálne zhodnotil nevyhnutnosť tvrdej prípravy mladý útočník Slovana.

V Česku sa už zišla výrazne obmenená zostava. Viaceré tradičné tváre belasých opustili mužstvo, nahradila ich nová – mladšia krv.

„Káder sa postupne formuje a partia sa urobí. Veľa chalanov, ktorí prichádzajú sú moji veľmi dobrý kamaráti a ja sa teším, že budeme hrať spolu. S viacerými sa poznám napríklad z reprezentácie a je skvelé, že budeme v jednom tíme. Na druhej strane mi je smutno za tými, ktorí od nás odchádzajú, ale taký je futbal. Hráči menia pôsobiská,“ vraví Mészáros, ktorý sa chce prebojovať do základnej zostavy.

V posledných dvoch rokoch volil Slovan zimnú prípravu v Tatrách. Tentoraz padol los na Česko. Sú podmienky veľmi odlišné?

„Je to niečo podobné ako v Tatrách. Okolo je päť alebo šesť zjazdoviek, horské prostredie a veľa snehu. Prvé dni veľmi snežilo, teraz sa to už topí. Prostredie je krásne a raz sa sem asi prídem pozrieť aj na dovolenku. Na nič iné ako na tréning teraz nie je čas. Musíme makať,“ dodal na záver opis prostredia Mészáros.

 

 

zdroj: skslovan.com

Pridaj komentár