Slovanistky strelili Ružomberčankám dvakrát po päť gólov (VIDEO)

Futbalistky Slovana Bratislava sa v domácom zápase 14. kola I. ligy žien proti Ružomberku ujali vedenia už v 3. minúte po góle Martiny Šurnovskej. Do konca prvej 45-minútovky sa belasé presadili ešte dvakrát zásluhou Martiny Švecovej, ktorá najprv usmernila loptu do siete hlavou a o pár minút na to skórovala strelou spoza šestnástky. Ružomberčankám, ktoré sa v stretnutí prezentovali na pomery slovenskej ligy trochu netradičným herným štýlom, sa v úvodnom polčase podarilo dvakrát využiť chyby domácej obrany. Nepokrytá Monika Adamčiaková najprv v 8. minúte, po skvelom zákroku belasej brankárky Veroniky Matúškovej, dorážala loptu do odkrytej brány, čím vyrovnávala stav zápasu na 1:1. V 40. minúte potom Beáta Petercová strelou odrazenou od brvna za čiaru premenila nariadený pokutový kop a znížila na 2:3. Slovanistky však žiadne prekvapenie nepripustili a v druhom dejstve pridali ešte dva góly, keď v 68. minúte dorazila vypadnutú loptu z rúk hosťujúcej brankárky do siete Victoria Kaláberová a tesne pred koncom súboja ešte upravila výsledok na konečných 5:2 svojím druhým gólom Martina Šurnovská.

1. kolo I. ligy žien

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 5:2 (3:2)

Góly: 3. a 89. Šurnovská, 21. a 25. Švecová, 68. Kaláberová – 8. Adamčiaková, 40. Petercová (11 m).

Zostava Slovana: Matúšková – Niňajová (40. Kulová), Čermáková, Bytčánková (73. Pribilová), Pračková (87. Pucherová) – Hollá (C) – Bačová (82. Bobocká), Kaláberová – Adamecká (66. Ščasnárová), Šurnovská, Švecová.

10. Michalovce 14 1 1 12 11:54 4

Stretnutie medzi juniorskými družstvami oboch klubov sa nieslo v jasnej réžii slovanistiek. Tie držali opraty zápasu pevne v rukách a vytvorili si počas neho veľké množstvo gólových príležitostí, z ktorých však dokázali skórovať iba päťkrát. Po jednom góle si pripísali Patrícia Gašparovičová, Viktória Kratochvílová i Bianca Kubíková a dva presné zásahy zaznamenala Natália Cepková.