V prvom prípravnom zápase prehra po samostatných nájazdoch

HC Dynamo Pardubice – HC Slovan Bratislava 2:1 s.n (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0) 

Góly a asistencie: 16. Perett (Cardwell, Holland) , 65. Sýkora – 44. Sádecký

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Kacetl) – Cardwell, Holland, Látal, Horyna, Nedbal, Havlík, Trejbal – Kusý, Kumeliauskas, Perret – J. Sýkora, Dušek, Panna – Starý, Hlinka, Beran – Pipek.

HC Slovan Bratislava: Janus – Sersen, Bačík, Kozák, Hedera, Švarný, Taimi, Fereta – Skalický, Mikúš, Šťastný – Sloboda, Hecl, Liška – Buchtele, Michal Hlinka, Hrnka – Sádecký.

Rozhodca: Hejduk, Jeřábek – Barvíř, Blümel

Vylúčenia: 6:8,  navyše  Havlík 2+2 Presilovky 0:1,

Oba celky nastúpili na svoj prvý prípravný zápas v rámci prípravy na nový ročník.  V úvodnej desaťminútovke si oba celky zahrali početnú výhodu. Skóre sa nemenilo. Vzápätí pri Šťastného vylúčení prežili belasí aj druhé oslabenie, ale v 16. minúte otvoril skóre zápasu domáci Perett, ktorý tečoval Carwellove nahodenie. Slovan mal ideálnu možnosť na vyrovnanie, v presilovke sa mu to nepodarilo.

Do druhej časti lepšie vstúpili Pardubice, Perett iba tesne minul Janusovu bránu. Domáci boli nebezpeční, brankár Slovana bol pozorný. Postupne zneškodnil viaceré pokusy „Pernikárov“, aktivitou hýril Slovák Sýkora. Prvú možnosť si belasí vypracovali v závere druhej časti, kedy v oslabení iba tesne minul Růžičkovu bránu.

Slovanisti dostali v úvode tretej časti možnosť hrať 4. minútovú presilovku. Svojho súpera pritlačili pred Růžičku,  aby sa o vyrovnávajúci gól postaral mladý Jaško. Hra sa vyrovnala, prevažne sa bojovalo o stredné pásmo. Desať minút pred koncom zachránil belasých Janus, ktorý zmaril Perettovi gólovú príležitosť. V závere stretnutia mohol v presilovke rozhodnúť Taimi, jeho strela skončila na žrdi.

O stretnutí rozhodli samostatné nájazdy. Odveta je na programe vo štvrtok o 12.00 na ľade Pardubíc.

Za Slovan nepremenil Taimi, Liška, Mikúš, Hlinka, Sádecký, jediný gól zaznamenal Ján Sýkora z Pardubíc

 

Pridaj komentár