Vernon de Marco Morlacchi s novou zmluvou

Argentínsky obranca Vernon de Marco Morlacchi, ktorý od septembra hosťoval v Slovane Bratislava, sa od jarnej časti stane pevnou súčasťou kádra belasých. Po veľmi korektných rokovaniach s michalovskou stranou podpísal Vernon so Slovanom Bratislava zmluvu na tri a pol roka. 

Hráč v najbližších dňoch odletí do Turecka a pripojí sa k tímu na sústredení v Beleku. So slovanistami by sa mal začať pripravovať najneskôr od pondelka.

Dvadsaťštyriročný stredný obranca hosťoval v Slovane od septembra 2016 a odohral desať ligových zápasov a tri stretnutia v Slovnaft Cupe. Pripísal si jeden presný zásah, keď v zápase s Michalovcami zvyšoval hlavou na 3:0. Od prvého ligového štartu v základnej zostave, ktorý si Vernon pripísal koncom septembra v Trenčíne, nevynechal vo Fortuna lige ani minútu.

Argentínsky rodák so španielskym pasom pôsobí na Slovensku už od roku 2012, keď prišiel do Michaloviec. Najčastejšie hráva na poste stopéra, no môže nastúpiť i na kraji obrany. Vyznačuje sa dobrou rozohrávkou, úspešnosťou v hlavičkových súbojoch a prehľadom v hre. Nebezpečný je aj pri ofenzívnych štandardných situáciách, vo Fortuna lige dal zatiaľ šesť gólov, z toho štyri hlavou.

„S Michalovcami, kde mal Vernon do konca aktuálneho ročníka platnú zmluvu, sme našli spoločnú reč a dohodli sa na jeho prestupe do Slovana. Rokovania s Michalovcami boli veľmi korektné. V tomto prestupe nejdeme do neznáma, keďže hráč už u nás na jeseň hosťoval. Počas hosťovania potvrdil potenciál svojho budúceho rastu a sme radi, že sa nám podarilo dotiahnuť jeho prestup do úspešného konca. K mužstvu sa na sústredení v Turecku pripojí v priebehu najbližších dní, najneskôr v pondelok,“ povedal pre oficiálny klubový web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

FOTO: skslovan.com

Pridaj komentár