Skvelá jazda pokračuje, Slovan vyhral aj v Nižnekamsku

Neftechimik Nižnekamsk – HC Slovan Bratislava 2:3 (1:1,0:2,1:0)
Góly: 1. Gynge (Žukov, Ľamin), 50. Polygalov (Lekomcev, Karejev) – 10. Hlinka (Sersen, Taffe), 37. Plastino (Cheechoo, Taffe), 39. Skalický (Lušňák)

Neftechimik: Karejev (Kolppanen) – Ľamin, Kinrade, Bryncev, Pervyšin, Berezin, Lekomcev, Fazylzianov – Žukov, Brulé, Gynge – Polygalov, Stoliarov, Bortnikov – Galiardi, Poriadin, Jakimov – Koňkov, Kvartaľnov, Šiksatdarov – Zdunov.
Slovan: Brust (Pogge) – Sersen, Kundrátek, Plastino, Švarný, Starosta, Bačík, Pätoprstý, Rosandič – Hlinka, Taffe, Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šťastný – Sukeľ, Šiška, Petráš.
Rozhodovali: Akuzovskij, Fatejev – Kučava, Novikov. Vylúčení: 4:5. Využitie: 0:0. Diváci: 5.300

Slovan začal na ľade Nižnekamsku ako z hororu. Už po dvanástich sekundách Brust lovil puk z bránky po tom, čo sa po úvodnom buly predral po ľavej strane Žukov, ktorý prihral na opačnú stranu Gyngemu a domáci viedli. Vyrovnať mohol o malú chvíľku Chipchura, jeho strelu ale ukryl brankár Neftechimiku do lapačky. V polovici prvej tretiny sa po Skalického pase dostával do dobrej pozície Šťastný, ale jeho strela spomedzi kruhov bola zblokovaná domácim obrancom. O minútu a pol však napriahol Sersen, jeho strelu ešte jemný tečom pohladil Hlinka a bolo vyrovnané. V dvanástej minúte sa dostal do šance Skalický, Karajev ho však vychytal.

S nekoncentráciou mal Slovan problém aj v úvode druhej tretiny, po dva a pol minútach si totiž musel ísť sadnúť na trestnú lavicu Petráš pre príliš veľa hráčov na ľade. Bránil však veľmi aktívne a po faule na Jegliča a signalizovanej výhode držal puk na hokejkách tak dlho, až pokiaľ sa Petráš nevrátil na ľad. Šanca Slovana prišla v polovici zápasu, Jegličovi chýbalo pri jeho strele naozaj iba kúsok. Za Karajevom sa však sieť predsa len rozvlnila a to v krátkom čase hneď dvakrát. Najskôr ho prekonal po závare v útočnom pásme Plastino, ku ktorému sa dostal puk na ľavú stranu a o pár sekúnd neskôr sa skvelou individuálnou akciu blysol Skalický a poslal Slovan do kabíny s dvojgólovým náskokom.

Obrovskú šancu na zníženie mali domáci v úvode tretej tretiny, Barry Brust však najskôr podržal svoj tím, vzápätí po jeho hrúbke ratoval Slovan Starosta. Domáci potom zvýšili aktivitu a snažili sa znížiť. To sa podarilo Polygalovovi desať minút pred koncom, ktorý dostal až priveľa priestoru pred Brustom. Slovan potom umne bránil, Nižnekamsk vsadil všetko na jednu kartu minútu a 43 sekúnd pred koncom, keď tréner Nazarov odvolal brankára. Napriek pár závarom však Slovan ubránil svoje víťazstvo a zvíťazil po šiestykrát v rade.