Víťazná premiéra belasých žien na Tehelnom poli

Futbalistky ŠK Slovan Bratislava majú za sebou turnaj kvalifikačného kola ženskej Ligy majstrov, ktorého dejiskom bola v dňoch 7.–13. augusta Bratislava. Belasé obsadili v konkurencii srbského Spartaku Subotica, maďarského Ferencvárosu a moldavskej Agaristy-SS Anenii Noi pekné tretie miesto, čím naplnili papierové predpoklady. Subotica a Ferencváros boli totiž kvalitou výrazne lepšie tímy a Agarista bola zase od Slovana slabšia.

Slovanistky najprv statočne vzdorovali Ferencvárosu, nad ktorým dokonca od 33. minúty viedli 1:0 po gólovej hlavičke Moniky Bytčankovej, no kvalitnému protivníkovi sa napokon podarilo skóre otočiť na 1:3. Druhý zápas naším dievčatám, aj napriek výbornej úvodnej 20-minútovke a hernej snahe, výsledkovo vôbec nevyšiel a Subotici podľahli vysoko 0:7. V poslednom vystúpení, na ktorom sa belasé ženy premiérovo predstavili na novom Tehelnom poli (všetky ostatné zápasy LM sa uskutočnili na Pasienkoch), si Bratislavčanky splnili rolu favorita triumfom 1:0. Aj keď mali počas celého stretnutia jasnú hernú prevahu, tak proti húževnatému súperovi to z ich strany nebol najideálnejší výkon. Znova sa však ukázalo, že v Lige majstrov je každý jeden duel nesmierne náročný. Zverenky trénera Martina Masaryka vyslali na bránu Agaristy až 20 striel, no rozhodujúci gól si do vlastnej siete poslala hráčka moldavského družstva. „Kládli sme dôraz na to, aby sme držali loptu. Vedeli sme, že tento súper bude slabší, než predchádzajúci. Niečo ako súperi v našej lige. Celý zápas sme hrali na ich polovici, ony to zatvorili, baby pocítili, že je veľmi ťažké hrať do plných. Takisto, ako keď sme to chceli my sťažiť Subotici a Ferencvárosu, bohužiaľ sa nám to nepodarilo úplne. Dôležité sú pre nás tieto tri body a tým pádom aj body do renkingu UEFA,“ zneli po poslednom zápase slová trénera Slovana Martina Masaryka.

Víťazom turnaja a tým pádom i postupujúcim do šestnásťfinále Ligy majstrov sa stala Subotica. Tá mala rovnaký počet bodov ako Ferencváros, pričom ich vzájomný súboj sa skončil remízou 2:2, no srbský celok do ďalšej fázy ho posunulo celkové lepšie skóre. 

 

VÝSLEDKY TURNAJA

SPARTAK SUBOTICA – AGARISTA ANENII NOI       12:0

SLOVAN BRATISLAVA – FERENCVÁROS       1:3 (1:1)

Góly: 33. Bytčanková – 39. Kocsanová, 67. Aleksičová, 83. Diószegiová.

Zostava Slovana: Rezeková – D. Mráziková, Bačová, Bytčanková, Pribilová, Pračková – Hollá, Maťavková – Kaláberová (76. Feketevíziová), Švecová (64. Morávková), Koleničková (87. Harvilová).

FERENCVÁROS – AGARISTA ANENII NOI      2:0

SPARTAK SUBOTICA – SLOVAN BRATISLAVA         7:0 (2:0)

Góly: 37. a 53. Matičová, 21. Slovičová, 58. Filipovičová, 59. Adameková, 78. Bačová (vlastný), 85. Stuparová (z 11 m).

Zostava Slovana: Rezeková – D. Mráziková, Pribilová, Bačová, Bytčanková, Mrocková – Hollá, Maťavková (72. Ščasnárová) – Švecová (60. Morávková), Kaláberová (73. Adamecká), Koleničková.

FERENCVÁROS – SPARTAK SUBOTICA          2:2

AGARISTA ANENII NOI – SLOVAN BRATISLAVA    0:1 (0:1)

Gól: 35. Musteatová (vlastný).

Zostava Slovana: Rezeková – Mráziková, Pribilová, Bytčanková, Pračková – Hollá (C) – Bačová (67. Feketevíziová), Maťavková – Adamecká (77. Kaláberová), Švecová (62. Morávková), Koleničková.

KONEČNÁ TABUĽKA 5-SKUPINY

1. Subotica

3

2

1

0

21:2

7

2. Ferencváros

3

2

1

0

7:3

7

3. Slovan

3

1

0

2

2:10

3

4. Agarista

3

0

0

3

0:15

0

 


[Best_Wordpress_Gallery id=“882″ gal_title=“Agarista – Slovan (LM žien 2019)“]

Pridaj komentár