Preview: MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava

Fortuna liga sa blíži do svojho záveru. Počas týždňa belasí odohrajú dva zápasy, prvý v stredu pod Dubňom s domácou Žilinou. V utorok sa odohrali tri zápasy, kde Trenčín nenechal nič na náhodu, z Banskej Bystrice si po chudobnom jedno-gólovom víťazstve odviezol potrebné tri body. Senica po prehre s Trnavou stráca nádej na Európsku ligu, tú si s veľkou pravdepodobnosťou zahrá Slovan a Trnava, ktorej patrí v ligovej tabuľke tretie miesto. Osud poslednej Banskej Bystrice je pravdepodobne aj napriek vysokej prehre Podbrezovej spečatený.

table 20.5

MŠK Žilina

Strata na Trenčín je osem bodová, do konca ligy ostáva Žiline odohrať tri zápasy. V sobotu čaká na Žilinu vzájomný zápas s Trenčínom, či sa v ňom bude ešte o niečo hrať ukáže aj najbližší duel so Slovanom. Žilinu môže v konečnom účtovaní mrzieť  senzačná domáca prehra s Myjavou 0:1. Z ostatných piatich zápasov, Žilina štyri vyhrala, prehrala so spomínanou Myjavou.

DSC_6633

ŠK Slovan Bratislava

Slovan naposledy vyhral tri zápasy po sebe ešte v lete, na jar sa mu to podarilo prvýkrát. Dostal sa tak k vytúženému cieľu, hrať v budúcej sezóne v pohárovej Európe. Slovan môže mrzieť slabší štart do jarnej časti, kde hneď v prvom zápase, v ktorom bol lepším tímom podľahol Žiline 0:2.  Slovan má Žilinčanom čo vracať,  v prípade úspešného výsledku pomôže Trenčínu k titulu. Predstaví sa v bránke proti svojim bývalým spoluhráčom Martin Krnáč?

Vzájomné zápasy

Ostatné tri zápasy vyzneli v prospech Žiliny. Naposledy dokázal Slovan vyhrať pod Dubňom 3:1. Bolo to v Slovenskom pohári 22.10.2013, góly za Slovan zaznamenali : Kolčák, Mészáros, Peltier.

27.02.15 ŠK Slovan Bratislava MŠK Žilina 0 : 2
14.09.14 MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava 3 : 0
05.05.14 MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava 2 : 0
24.11.13 ŠK Slovan Bratislava MŠK Žilina 2 : 1
06.11.13 ŠK Slovan Bratislava MŠK Žilina 2 : 0

 

Zápas môžete od 20.10  sledovať na TV Dajto.

 

Nastúpia belasí v tejto zostave?

Krnáč, Gorosito, Niňaj, Saláta, Čikoš, Simović, Miliković, Mészáros, Soumah, Oršula, Zreľák? 

Pridaj komentár