Víťaznú sériu Senice po obrate v zápase ukončil Slovan (VIDEO)

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 2:1 (0:1)

Žlté karty: Komara, Čunta,Vengřinek, Klec, Varga – Savičevič, Kubík

ŠK Slovan Bratislava: Mucha – Čikoš, Saláta, Hudák, Sekulić – Savičevič, Kubík (86. Simovič), Zreľák – Peltier (77. Oršula), Vittek (16. Mészáros), Priskin.

FK Senica: Šulla – Hladík, Pavlík , Pillár – Vengřinek, Komara (86. Kontár), Hromada, Klec (79. Varga), Čunta – Mráz (60. Kosorín), Kalabiška.

Rozhodovali: Vnuk – Weiss, Vorel.

Diváci: 583

Do prvej šance v stretnutí sa dostal Mráz, jeho možnosť  zmaril ofsajd. Na druhej strane zahrával Slovan roh,  po odrazenej lopte Savičevič Šullovu bránu netrafil. Čunta našiel v šestnástke Kleca, v poslednej chvíli hasil Saláta. V 15. minúte sa zranil Vittek, ktorého nahradil Mészáros. Hra sa odohrávala hlavne v stred ihriska bez vážnejších príležitostí. V 28. minúte sa Čikoš dostal pred Pillára, spätnú prihrávku do šestnástky obrana hostí odvrátila na roh. Po Savičovičom vysunutí z uhla strieľal Priskin. Šulla bol pozorný. V 33. minúte z prvej strely na Muchovu bránu Mráz poslal Senicu do vedenia.Odpoveď Slovana prišla ihneď, ale Mészáros hlavičkoval tesne vedľa. V záver polčasu sa Slovanu nepodarilo vyrovnať ani po Priskinovej strele.

Slovan vstúpil do druhého polčasu aktívne. Zo skrumáže vyťažil vyrovnávajúci gól. Saláta 1:1. Senica pohrozila dvomi pološancami, do vedenia ju ale Kalabiška neposlal. Na šance bohatý druhý polčas pokračoval. Čikoš z krídla hľadal Kubíka, po ktorého strele sa kopal roh. V zápätí z dobrej pozície po priamom kope Savičevič strieľal tesne nad. Dvadsať minút pred koncom poslal z pravej strany do šestnástky prízemný center Sekulič, na ktorý si nabehol Priskin. Ten pohotovou strelou poslal prvýkrát v stretnutí Slovan do vedenia. Po zásahu lakťom do Kubíkovej tváre iba so žltou kartou obstál Vengřinek. V 75. minúte mohol na 2:2 vyrovnať Hromada, jeho hlavička iba tesne minula Muchovu bránu. V 80. minúte Kalabiška trafil pravú žrď. V závere mohol poistku pridať Mészáros. Slovan si jednogólové vedenie udržal, zaknihoval dôležité tri body.

Video zdroj, huste.sk

Ohlasy k zápasu:

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): „Pripravovali sme sa na veľmi náročný zápas. Senica je nepríjemný súper, ktorý hrá s veľkým počtom hráčov pod loptou. Navyše nám chýbalo 5-6 hráčov a k tomu sa pridalo ešte aj zranenie Vitteka v úvode. Už v prvom polčase sme si vytvorili dosť šancí, Senica mala jednu a dala gól. Hráčom som cez prestávku povedal, že musíme zachovať pokoj, hrať kombinačne a neuchýliť sa k nakopávaným loptám. Teší ma, že si to zobrali k srdcu. Vypracovali sme si príležitosti a dve z nich aj premenili. Druhý gól padol po krásnej kombinácii. Chalani vidia, aký môže byť futbal jednoduchý, keď tvrdo pracujú. Som veľmi rád, že sme tento ťažký duel otočili a získali tri body. Je to odmena pre mužstvo, pre ktoré to bol tretí zápas v priebehu týždňa. Hráči dnes do toho dali všetko a zaslúžili si vyhrať.“

Dušan Vrťo (tréner Senice): „Videli sme veľmi dobrý zápas z oboch strán. Z našej strany bol lepší prvý polčas, v ktorom sme hrali veľmi disciplinovane a ujali sme sa vedenia. Do druhého polčasu sme išli s tým, aby sme neinkasovali a udržali náskok. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. Bolo to predovšetkým o hlavách, po tejto stránke sme druhú časť zápasu nezvládli. Chlapcov však chcem pochváliť za dnešný výkon. Myslím si, že remíza by tomuto stretnutiu svedčala viac.“