Začiatok zimnej prípravy

Slovanisti v pondelok začali so zimnou prípravou. Počas úvodných dní prípravy absolvujú hráči dôkladné fyzické testovanie a aj niekoľko tréningových jednotiek v domácich podmienkach. Už v sobotu napoludnie odletia do tureckého Beleku na mesačné sústredenie. „Dnes sme absolvovali vstupný tréning, chalani sa rozcvičili a trochu si medzi sebou zahrali. Na najbližšie dva – tri dni máme naplánované dôkladné fyzické testovanie a niekoľko tréningov. Fyzické testy nám prinesú určité čísla a údaje, aby sme vedeli, ako hráčov zaťažiť tak, aby sme boli stále lepší a lepší. V sobotu odlietame do Turecka, kde sa už začne taká klasická, dobrá zimná príprava,“ povedal po pondelňajšom zraze pre klubový web tréner Ján Kozák ml. Druhý deň zimnej prípravy sa niesol v zmysle dôkladného fyzického testovania. Hráči ráno absolvovali odber krvi a v priebehu dňa aj rôzne testy, ktoré realizačnému tímu pomôžu pri nastavení tréningovej záťaže počas zimnej prípravy.

Naša kabína po sviatkoch naplno ožila, slovanisti s chuťou vhupli do nového roka 2020. „Je skvelé po dlhšej dobe opäť vidieť spoluhráčov. Ešte krajšie je, že sme sa stretli v prakticky v rovnakom zložení, v akom sme končili minulý rok. Cítim, že v kabíne je po krátkom oddychu nová energia a všetci máme veľkú chuť do ďalšej práce,“ povedal Moha. a dodal: „Vieme, že testy sú potrebné aj z pohľadu prevencie pred zraneniami, tréneri vďaka nim lepšie vedia nastaviť záťaž počas zimnej prípravy. Dnešné výsledky vyzerali z môjho pohľadu dobre, tak verím, že v tom budem zajtra pokračovať, usmial sa Moha.

Foto

Zimná príprava nie je medzi futbalistami všeobecne veľmi obľúbená, no predstavuje nesmierne dôležité obdobie roka. Hráči sa počas nej môžu významne posunúť po hernej i kondičnej stránke. „Samozrejme, každý z nás najradšej trénuje s loptou na ihrisku. Nie vždy je to však možné. Očakávame náročnú zimnú prípravu, avšak vnímame to pozitívne, pretože sa môžeme posunúť po hernej i kondičnej stránke. Čo v zime odtrénujeme, to sa nám môže neskôr vrátiť v zápasoch. Už sa tešíme aj na sústredenie do Turecka, kde nás čakajú kvalitné hracie plochy i zaujímaví súperi v prípravných zápasoch.“

Moha uzavrel rok 2019 tým najlepším možným spôsobom. V súboji s Bragou nádherne trafil do ľavého horného rohu a strelil posledný gól belasých v kalendárnom roku. „Vždy je pozitívne uzavrieť rok pekným gólom. Škoda, že nepriniesol bodový zisk. Celkovo však rok 2019 vnímam ako vydarený, našu silu sme ukázali aj v skupinovej fáze Európskej ligy, kde sme podľa mňa mali aj trochu smolu, mohli sme získať aj viac bodov. V novom roku chceme pokračovať v načatej práci,“ uzavrel Moha.

Zmena v programe prípravných zápasov

V programe prípravných duelov na sústredení v Turecku nastala menšia zmena, medzi súperov pribudla NK Olimpija Ľubľana.

Rozpis prípravných zápasov

18. január: FC Orenburg (Rusko) – ŠK Slovan

22. január: Wisla Plock (Poľsko) – ŠK Slovan

25. január: FC Rubin Kazaň (Rusko) – ŠK Slovan

29. január: FC Dynamo Brest (Bielorusko) – ŠK Slovan

29. január: FC Karpaty Ľvov (Ukrajina) – ŠK Slovan

1. február: NK Olimpija Ľubľana (Slovinsko) – ŠK Slovan

1. február: prípravný zápas v Turecku, súper v štádiu riešenia

7. február: Ludogorec Razgrad (Bulharsko) – ŠK Slovan

FOTO: skslovan.com

Pridaj komentár