Slovan obhájil Slovenský pohár

20. finále Slovenského poháru sa hralo v Trnave. Slovan mohol otvoriť skóre po prvom rohu v zápase, Bajričovi lopta dobre nesadla. Už o  pár minút neuspel Čavrič, ktorý z priameho kopu Macíka neprekonal. V 24. minúte po ľavej odcentroval Moha, Šporar hlavičkou otvoril skóre. V závere polčasu nevyšiel belasým brejk. Pred Holmanom zachránil Maslo. Pred odchodom do šatní spadol v súboji  s Pikkom v pokutovom území Šporar. Pokutový kop sa nepískal.

Slovanu vyšiel vstup do druhého polčasu. Čavrič vybjoval roh, po ktorom Božikov zvýšil na 2:0. V 58. minúte z ničoho nič prišla akcia Ružomberku, Gerec našiel  Gal Andrezlyho, ten znížil na 2:1. Už o  dve minútx potiahol útok Ćavrič, naservíroval Holmanovi, ktorý vrátil Slovanu dvojólové vedenie.  V 72. minúte bol zápas druhýkrát prerušený, Sedem minút pred koncom Gešnábel v dobrej šanci strielal nepresne. Slovan kontroloval stretnutie, po výhre 3:1 získal Slovenský pohár.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: 24. Šporar, 48. Božikov, 60. Holman – 58. Andrezly

Žlté karty: Bajrič – Daniel, Pikk, Maslo P.

ŠK Slovan Bratislava: Šulla – Čikoš, Bajrić, Božikov, Sekulić (C) – Nono – Rabiu, Holman (82. De Kamps) – Čavrić (72. Hološko), Šporar (88. Vittek),

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo (C), Jonec, Pikk –  Qose, Ľupták (81. Takáč), Gešnábel – Daniel, Gerec, Gal Andrezly (72. Kostadinov)

Rozhodca: Patrik Hrčka – Dušan Hrčka, Gabriel Ádám.