Ženy a juniorky majsterkami Slovenska (FOTO+VIDEO)

Ženy i juniorky Slovenska odohrali posledné kolo najvyšších slovenských líg žien a junioriek na štadióne Akadémie ŠK Slovan v Prievoze proti družstvám Bardejova. Bez ohľadu na výsledky týchto zápasov sa oba belasé tímy už v predstihu stali majsterkami Slovenska a po stretnutiach si tak prevzali zlaté medaily a poháre pre víťazov.

Súboj žien sa skončil bezgólovou remízou, keď vynikli predovšetkým obe brankárky Veronika MatúškováPatrícia Chládeková, ktoré zlikvidovali viacero vynikajúcich príležitostí. Slovanistky tak ligu vyhrali so sedembodovým náskokom práve pred druhým Bardejovom. Počas celej sezóny ukazovali veľkú hernú kvalitu a mentálnu silu, keď stratili body iba v dvoch dueloch s už spomínanými Bardejovčankami – v Bardejove na jeseň prehrali 0:1 a teraz v Bratislave remizovali 0:0. Ženy Slovana Bratislava tak vrátili titul do svojich rúk po trojsezónnej nadvláde Nových Zámkov a na konci augusta si zahrajú skupinovú kvalifikáciu o Ligu majsteriek.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – PARTIZÁN BARDEJOV 0:0

Zostava Slovana: Matúšková – Hollá (K) (40. Pračková), Juríková, Pribilová, Rublíková (64. Tóthová) – Čahojová, Lukačiková, Kovaľová, Hviščová – Vojkovičová, Švecová (83. Lacková).

Juniorky triumfovali nad Bardejovčankami 4:1. Bratislavčanky sa najprv ujali vedenia 1:0 gólom Rebeccy Emílie Horvátovej, Bardejovčanky neskôr z pokutového kopu vyrovnali, no víťazstvo na stranu belasých strhli dvoma presnými zásahmi Petra Čopíková a jedným Patrícia Sandtnerová. Naše hráčky ovládli súťaž junioriek bez jedinej prehry, keď prišli o body iba pri remízach v Bardejove a Trenčianskych Tepliciach. Juniorky Slovana pritom získali už tretí titul v rade a v trojsezónnej histórii juniorskej súťaže ešte k víťaznej trofeji nikoho iného nepustili.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – PARTIZÁN BARDEJOV 4:1 (3:1)

Góly: 16. Horvátová, 33. a 40. Čopíková, 64. Sandtnerová – 30. Tejová (11 m)

Zostava Slovana: Rezeková – N. Kovácsová, D. Gašparovičová, Májovská (65. Belošicová) – Ščasnárová (61. L. Kovácsová), Čopíková, Czvedlerová, Horvátová (K) – Adamecká (61. Nižňanská), Kopčová (61. Sandtnerová), Jančová.

Martin Masaryk, tréner Slovana: „Aj v poslednom zápase sme chceli vyhrať a zakončiť sezónu víťazstvom. Diváci, ktorí nás prišli podporiť, videli určite kvalitný a zaujímavý duel. Obe družstvá si vypracovali veľké množstvo šancí, ale nedokázali ich využiť. Musím vyzdvihnúť výkony oboch brankárok. Zápasu by určite svedčal viac výsledok 3:3 , kde by si aj diváci prišli na svoje.

Sme veľmi šťastní, ale aj unavení. Dokázali sme, ako prvé družstvo na Slovensku, vyhrať v jednej sezóne ženský a aj juniorský titul. Je to krásny pocit. Tento úspech nás ale zaväzuje k ešte lepšej a kvalitnejšej robote. Chcel by som hlavne poďakovať celému vedeniu Slovana za podporu počas sezóny. Ľudom, ktorí sa dennodenne podieľali na tomto úspechu, rodičom a fanúšikom za podporu, a hlavne dievčatám, ktorým patrí tento úspech.“

Autor článku a foto + video: Miroslav Vravík

FOTOGALÉRIA:

[Best_Wordpress_Gallery id=“31″ gal_title=“Bardejov zeny“]

Pridaj komentár