Žiačky tretie na halových majstrovstvách Slovenska (FOTO + VIDEO)

Púchov bol počas dvoch dní dejiskom finálového turnaja halových majstrovstiev Slovenska vo futbale žiačok. Piateho ročníka tohto podujatia sa zúčastnilo spolu desať družstiev, ktoré postúpili zo svojich regionálnych kvalifikácií. Hralo sa systémom každý s každým a všetky výsledky sa zarátavali do spoločnej tabuľky. Slovanistky s bilanciou šesť výhier, jedna remíza a dve prehry obsadili pekné tretie miesto. Ešte len 13-ročná Viktória Veselská, ktorá nedávno zažila v prípadnom zápase proti Slovácku premiéru v drese belasých junioriek, bola vyhlásená za najlepšiu brankárku turnaja. „Ďakujem dievčatám za ich výkony na celom turnaji ako aj rodičom a ostatným zúčastnením za podporu. Potešilo nás, že dievčatá sa snažili a boli jeden tím. Stále majú na čom pracovať, ale spolu s kolegom Matejom Bártom veríme, že ešte budú ďalej futbalovo rásť,“ vyjadril sa tréner Slovana Daniel Rinčo.

Viktória Veselská
Viktória Veselská (vľavo) s cenou pre najlepšiu brankárku turnaja.

Výsledky Slovana na turnaji: Slovan – Nitra 1:0, Slovan – Nové Zámky 1:1, Slovan – Martin 2:1, Slovan – Humenné 1:0, Slovan – Petržalka 3:0, Slovan – Myjava 3:0, Slovan – Senica 2:4, Slovan – Ružomberok 0:1, Slovan – Bardejov 2:1.

Konečné poradie turnaja: 1. Ružomberok – Ľubochňa, 2. Senica, 3. SLOVAN, 4. Nové Zámky, 5. Humenné, 6. Myjava, 7. Nitra, 8. Bardejov, 9. Petržalka akadémia, 10. Martin.

4b862d92-de90-44c5-93cb-d9d40e00d36b

Individuálne ocenenia:

Najlepšia brankárka: VIKTÓRIA VESELSKÁ (Slovan Bratislava)

Najlepšia hráčka: Laura Retkéšová (Nové Zámky)

Najlepšia strelkyňa: Tamara Morávková (Senica)

Video z turnaja:

Foto a video: SFZ

[Best_Wordpress_Gallery id=“60″ gal_title=“Halové majstrovstvá Slovenska žiačok 2017″]