Skúška ohňom v St. Pöltene (FOTO)

Futbalové družstvá žien a junioriek Slovana Bratislava počas uplynulého víkendu vycestovali na prípravné zápasy do rakúskeho St. Pöltenu, kde nastúpili proti výberom úradujúceho majstra Rakúska a tohtosezónnemu účastníkovi šestnásťfinále ženskej Ligy majstrov SKN St. Pölten. Belasé ženy sa postavili proti svojim rovesníčkam a juniorky si zmerali sily s tamojším ženským B-tímom. Zaujímavosťou je, že obe stretnutia sa netradične hrali naraz na dvoch ihriskách s umelou trávu nachádzajúcich sa hneď vedľa seba.

Naše ženy nesmierne kvalitnému protivníkovi, v ktorého drese nastúpila aj slovenská reprezentantka Alexandra Bíróová, podľahli vysoko 0:9. Výsledok však nie je žiadnou hanbou, veď St. Pölten je výkonnostne na úplne inom leveli. Tréner Martin Masaryk však oproti poslednému vzájomnému meraniu síl oboch družstiev, v ktorom slovanistky v júli podľahli 0:6, videl na strane svojho tímu zlepšenie: „Tentokrát sme nehrali tak defenzívne ako v lete a pôsobili sme odvážnejším dojmom. Aj keď to podľa výsledku tak nevyzerá, výkonnostne sme sa pohli vpred. Hralo sa vo vysokom tempe, na ktoré z našej ligy nie sme zvyknutí. Prvých 30 minút to bol vyrovnaný súboj, po prestriedaní v druhom polčase sa naša hra definitívne rozsypala a približne od 60. minúty sme už rýchlostne na súpera absolútne nestíhali. Bolo pre nás veľkou školou hrať s tak silným protivníkom, ktorý nás nemilosrdne trestal za každú, aj tú najmenšiu chybu.“

Juniorky Slovana, ktorých mal pod palcom kormidelník Peter Mriglot, po prvom polčase viedli nad B-tímom St. Pöltenu gólom Victorie Kaláberovej 1:0, v druhom dejstve však domáce štyrmi presnými zásahmi zápas otočili.

Ďalší prípravné duely odohrajú oba belasé tímy túto nedeľu (12. februára) na umelej tráve na Pasienkoch. Ženy nastúpia o 13:00 proti poprednému družstvu druhej rakúskej súťaže ASK Erlaa a juniorky o 15:00 proti účastníčkam druhej slovenskej ligy žien AS Trenčín.

Spomenúť tiež treba i to, že futbalistky Slovana sa ešte počas cesty do najväčšieho mesta Dolného Rakúska dozvedeli meno svojho semifinálového súpera v Slovenskom pohári, ktorý im bol v tom čase vyžrebovaný. V dňoch 29. marca a 19. apríla ich čaká dvojsúboj s Duslom Šaľa.

 

VÝSLEDKY

SKN ST. PÖLTEN ŽENY – ŠK SLOVAN BRATISLAVA ŽENY          9:0 (3:0)

SKN ST. PÖLTEN ŽENY B – ŠK SLOVAN BRATISLAVA JUNIORKY          4:1 (0:1)

Gól Slovana: Kaláberová.

 

Foto: SKN St. Pölten Frauen

[Best_Wordpress_Gallery id=“59″ gal_title=“St. Polten – Slovan“]

Pridaj komentár