Päť postrehov zo zápasu s Ufou

HC Slovan prehral ôsme stretnutie v rade. Tentokrát nestačil na silnú Ufu. Tej pre trest chýbal Anton Burdasov, autor 14-tich presných zásahov. Napriek tomu si z Bratislavy po výhre 2:5 vezie dva body.

Striedanie brankárov

Slovan mal veľmi zlý vstup do zápasu, po dvoch strelách prehrával 0:2. Tréner Országh ukázal na Štěpánka, ktorý hneď po svojom nástupe predviedol viacero dobrých zákrokov. Belasých držal v zápase aj počas jeho priebehu. Zaskvel sa pekný semaforom v druhej tretine, počas presilovky Salavatu. Napokon trikrát inkasoval. Treba jedným dychom dodať, že Slovanu absolútne nevyšla prvá časť, čo potvrdil na pozápasovej tlačovej konferencií Vladimír Országh.

Bojovník na pohľadanie

Už vo viacerých zápasoch ukázal, že aj napriek svojmu mladému veku sa Adam Liška v KHL nestratil. Proti Ufe počas oslabenia zobral súperovi puk, drzo sa natlačil pred bránku a nebezpečne ohrozil fínskeho brankára Ufy Metsolu. Odmena za jeho dobrý výkon v tomto zápase prišla v 29.minúte. Hoci mu strela z prvej nesadla podľa predstáv, puk skončil za bránkovou čiarou. Kiež by viacerí hráči bojovali ako on.

Opäť dvojitý meter

Ťažko sa už k tomu vyjadrovať. Po vyrovnávajúcom góle Slovana Ufa pritvrdila hru. Viackrát  jej hráči nebezpečne narazili Slovanistov. Za zmienku stojí v polovici zápasu jasný faul na nášho hráča pri striedačke belasých. Hra pokračovala, aby o necelých päť sekúnd padol gól na 2:3. Ďalší kľúčový moment prišiel po faule na Grmana. Faul sa nepískal, naopak a za držanie putoval na trestnú Liška. Z presilovky pridali hostia štvrtý gól. Michal Sersen po druhej tretine viedol debatu s rozhodcami, oni sú však na ľade pánmi. V tretej tretine hokejka v tvári Jeffa Taffea, dve minúty udelené neboli. Salavat bol lepší, nepotreboval pomoc od rozhodcov, ale na to sme si už v KHL zvykli.

Komorná atmosféra

Zápas proti Salavatu videlo iba 4870 fanúšikov. Je to najmenej, čo doposiaľ počas pôsobenia Slovana v KHL prišlo na zápas. Málokto by povedal, že práve proti Ufe padne tento negatívny rekord. Atmosféra nebola príliš dobrá, diváci napriek tomu od druhej tretiny nevideli od Slovana úplne zlý výkon. Snaha bola, ale treba športovo uznať kvality súpera.

Omarkov prehľad

V drese hostí vynikal krídelník škandinávskej formácie Linus Omark. Od prvej minúty si priam hokej užíval. Jeho prehľad v hre dokumentoval nielen počas presiloviek, kde to tak vyzeralo, ako keby mali jeho spoluhráči nakázané prihrať mu puk, aby niečo vymyslel. Bola radosť sa pozerať, ako ľahko sa dá zaviesť puk do tretiny, či vymyslieť gólovú prihrávku. Zo zápasu si odniesol dve asistencie, svoju zbierku prihrávok rozšíril na číslo 29.