O víťazovi série rozhodne piaty zápas

V nedeľu bol na programe štvrtý semifinálový duel medzi Banskou Bystricou a Slovanom Bratislava. Belasí v sérii viedli 2:1, domáci mali pred zápasom „nôž na krku“. Do stretnutia vstúpili aktívne, čoho dôsledkom bol ich vedúci gól, ktorý padol už v druhej minúte. Z vedenia sa dlho netešili, o vyrovnávajúci gól sa postaral Laššo. Tento gól Slovan nakopol, podarilo sa mu využiť dve presilové hry, otočiť tak stav zápasu vo svoj prospech. V druhej časti sa podarilo Bystričanom zápas zdramatizovať, keď na rozdiel jediného gólu upravil Tamási. V záverečnej tretine sa domáci snažili o vyrovnanie, sedem minút pred koncom sa im to podarilo, keď sa presadil Tamási. Tento gól Bystricu naštartoval, aby v 58. minúte využil ďalšiu presilovú hru Jendroľ, strhol víťazstvo na svoju stranu. V samom závere pečatil na konečných 5:3 Ambroz , vyrovnal stav série na 2:2. O finalistovi sa rozhodne v piatom zápase, ktorý je na programe v utorok v Bratislave.

HC ‘05 Banská Bystrica  – HC Slovan Bratislava 5:3 (1:3, 1:0, 3:0)

Góly:2. Kleinedler (Andrasík), 34. Tamási (Vydúrek), 53.Tamási (Vydúrek), 58. Jendroľ (Ferleťák, Andrasík), 60. Ambroz   – 4. Laššo (Skalický), 10. Bačík ( Vidovič), 16. Vidovič (Bačík, Liška)