Na záver jesene sedemgólová kanonáda (FOTO+VIDEO)

Aj keď posledné kolo jesennej časti I. futbalovej ligy žien bolo na programe už počas prvého novembrového víkendu, na slovanistky ešte čakala domáca dohrávka z úvodu sezóny proti Trenčianskym Tepliciam. Belasé mali totiž v pôvodnom termíne tohto stretnutia na konci augusta príjemné povinnosti v Lige majstrov. Trenčianske Teplice sú pritom tímom, ktorý to v predchádzajúcich ročníkoch na Slovan celkom vedel. Zápas sa hral v chladnom a mierne daždivom počasí, keď sa teplota blížila k nule. Vzhľadom na klimatické podmienky bol trávnik veľmi mokrý, blatistý a neponúkal práve optimálne možnosti na veľké futbalové predstavenie. Ženy Slovana však aj napriek tomu zvládli tento súboj vynikajúco. Po prvom polčase viedli 2:0 a definitívne KO zasadili súperkám na začiatku druhého dejstva, keď v priebehu úvodných trinástich minút „nasúkali“ až štyri góly. A to ešte za stavu 3:0 nepremenili nariadený pokutový kop. Na konečných 7:0 okrášlila výsledok desať minút pred koncom svojím štvrtým gólom v zápase Martina Šurnovská. Ešte len sedemnásťročná hráčka, ktorá patrí v mladom veku medzi najväčšie opory tímu, sa aj vďaka tejto kanonáde s celkovým počtom trinástich presných zásahov (čo je mimochodom o dva viac ako dosiahla v celej predchádzajúcej sezóne ešte v drese Bardejova) „vyšvihla“ na prvé miesto v tabuľke strelkýň súťaže. Veľkým pozitívom je tiež to, že celé družstvo hralo opäť spoľahlivo aj v defenzíve a jeho séria bez inkasovaného gólu sa už v lige i pohári natiahla na deväť duelov. Slovan v jesennej časti vyhral osem z deviatich súbojov a jediné zaváhanie prišlo v domácom meraní síl so Žilinou (0:1), ktoré belasým nevyšlo a prehrali v ňom gólom v nadstavenom čase. Aj napriek tomuto „zakopnutiu“ však prezimujú na čele tabuľky, keď ich pri rovnosti bodov od Bardejova oddeľuje výrazne lepšie skóre.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – MŠK SLOVAN TRENČIANSKE TEPLICE 7:0 (2:0)

Gól: 19. Kovaľová, 45., 46., 58. a 80. Šurnovská, 56. a 57. Jančová.

Zostava Slovana: Matúšková – Lacková, Juríková, Pribilová, Pračková (64. Rublíková) – Hollá (K) (59. Lukačiková), Kulová – Kovaľová – Čahojová (51. Švecová), Jančová, Šurnovská.

Ešte náročnejšiu konfrontáciu než ženy mali pred sebou belasé juniorky. Trenčianske Teplice sú totiž pre ne jednou z najťažších prekážok na ceste za štvrtým majstrovským titulom v rade. Stretnutie sa kvôli nepriaznivému počasiu uskutočnilo oproti pôvodnému plánu o hodinu neskôr na umelej tráve na Pasienkoch. Išlo o veľký rýchly a kvalitný súboj z oboch strán. Hostky začali aktívnejšie, no slovanistky postupne hru vyrovnali a v druhom polčase prevzali iniciatívu. Belasé napokon dosiahli veľmi cenné víťazstvo 2:0 po góloch Viktórie Ščasnárovej a Patrície Gašparovičovej  V prvom polčase dostala na oboch stranách zabrať aj konštrukcia brány. Domáca brankárka Dominika Rezeková dvoma pohotovými zákrokmi vytlačila loptu na brvno a neskôr aj na žrď a raz nastrelili brvno aj slovanistky. Naše juniorky tak ešte v tomto ročníku nestratili ani bod a na čele tabuľky si pred dvojicou Trenčianske Teplice a Bardejov vypracovali päťbodový náskok.

Martin Masaryk, tréner Slovana: „Posledný zápas jesennej časti, ovplyvnil hlavne stav trávnika a počasie. Na ťažkom teréne sme museli našu hru zjednodušiť. Boli sme aktívni, vyhrávali sme osobné súboje a našťastie sa nám darilo aj v zakončení. Ukázala sa naša jednoznačná kvalita a výsledok mohol byť ešte krajší. Viacero ďalších príležitosti sa nám však na gól premeniť nepodarilo. Sme veľmi radi, že sa nikto nezranil a sezónu sme dohrali v relatívne dobrom stave. Skóre 44:3 a prvé miesto po jesennej časti sú veľmi krásne, ale sme len v polovici cesty. Treba si to patrične užiť, odpočinúť si a nabrať nové sily. Okrem dosiahnutých 44 gólov nás teší i kvalita v obrannej fáze hry, ktorá sa aj vďaka účasti v Lige majstrov výrazne zlepšila. Momentálne ťaháme sériu už deviatich súbojov bez inkasovaného gólu.“

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – MŠK SLOVAN TRENČIANSKE TEPLICE 2:0 (1:0)

Góly: 18. Ščasnárová, 56. P. Gašparovičová.

Zostava Slovana: Rezeková – P. Gašparovičová, D. Gašparovičová, Kratochvílová (69. Miniariková), N. Kovácsová (47. Májovská) – Pátková, Bednárová, Ščasnárová – Chlepková (55. Adamecká), Kaláberová, Niňajová.