Preview: ŠK Slovan Bratislava vs. FO ŽP ŠPORT Podbrezová

ŠK Slovan Bratislava po vypadnutí z pohára zabojuje v sobotu 21.3. o 17.30 o dôležité body v súboji s Podbrezovou. Nováčik Fortuna ligy si vo svojej prvej sezóne nepočína najhoršie.  S 25 bodmi mu patrí deviata priečka. Pred poslednou Banskou Bystricou ma náskok sedem bodov. Pri vyrovnanosti súperov v našej lige bude ešte musieť zabrať, aby si zabezpečil účasť vo Fortuna lige aj v budúcom ročníku. Navyše sa diskutuje o znížení počtu účastníkov v prvej lige z 12 na 10.

table

 

ŠK Slovan Bratislava

Slovan čaká na ligové víťazstvo tri kolá, podarí sa mu do tretice zabrať na plno? Naposledy dokázali belasí vyhrať 2:0 v Zlatých Moravciach. Remíza 1:1 v dohrávanom zápase s Trnavou a prehra 0:1 s Dunajskou Stredou odsunuli Slovan na piatu priečku ligovej tabuľky. V stredu Slovan vypadol zo Slovnaft cupu, môže sa tak sústrediť iba na Fortuna ligu. Pre chorobu vynechal ostatné dva zápasy kapitán Martin Dobrotka. Po domácej remíze Senice s Myjavou, a želanej výhre nad Podbrezovou, má Slovan možnosť posunúť sa vyššie v tabuľke.

FO ŽP ŠPORT Podbrezová

V ostatnom kole si Podbrezová doma poradila so Senicou 2:1, čím pomohla Slovanu v boji o tretiu priečku v tabuľke, ktorá zaručuje účasť v pohárovej Európe. Ten však ponúknutú šancu nevyužil. Bola to ich prvá trojbodová výhra v jarnej časti súťaže. Po zimnej príprave odišiel zo Slovana do Podbrezovej mladý obranca Timotej Záhumenský. Ten, sa ale vracia späť do Slovana, môže tak nastúpiť proti svojim niekdajším spoluhráčom.

Vzájomné zápasy

28.09.14 Podbrezova Slovan Bratislava 1 : 0
11.07.14 Slovan Bratislava Podbrezova 2 : 1
06.05.06 Podbrezova Slovan Bratislava 1 : 0
26.10.05 Slovan Bratislava Podbrezova 3 : 1
23.04.05 Slovan Bratislava Podbrezova 0 : 1
28.08.04 Podbrezova Slovan Bratislava 0 : 0
22.10.02 Podbrezova Slovan Bratislava 0 : 1

 

 

Nastúpi Slovan v tomto zložení?

Perniš, Čikoš, Saláta, Gorosito, Záhumenský, Simonič, Dobrotka,Štefánik, Mészáros, Peltier, Zreľák

 

 

Pridaj komentár