Čo prinieslo 131. derby medzi Slovanom a Trnavou ?

Cez víkend je na programe tradičné slovenské derby medzi Trnavou a Slovanom.  131. derby bolo zaujímavé vo viacerých pohľadoch. Azda tým najzaujímavejším bola premiéra nového lodivoda belasých Nikkiho Papavasilioua na lavičke belasých.  Ten po víťaznom zápase 2:0 v prospech Slovana pre klubový web povedal. „Získali sme tri body, moja práca iba začína,  preto bol tento štart pre mňa náročný.  V zápase som videl na hráčoch snahu a odhodlanie, čo je do budúcnosti veľmi pozitívne. Máme pred sebou veľa práce, hráči sa musia adaptovať na systém hry, aký chcem mužstvu vštepiť.  Toto sa nedá hráčov naučiť za štyri dni, ktoré som pri mužstve. Pre mňa bola dôležitá analýza a príprava na súpera“, zneli prvé slová Cyperčana na tlačovej konferencii po zápase.

Slovanu zápas vyšiel, keď sa dostal do vedenia v úvode stretnutia po úspešne premenenej Milinkovičovej jedenástke. Tú si po výbornej aktivite a faule na svoju osobu vypýtal Tamás Priskin. Slovan mal v zápase viac z hry, vytvoril si viacero dobrých šancí, gól na 2:0 pridal po Priskinovej prihrávke Adam Zreľák. Po zápase odstúpil tréner Trnavy Juraj Jarábek z funkcie hlavného komridelníka.

Do zostavy sa vrátil Erik Čikoš, ktorý z nej pod vedením trénerského tandemu Pecko-Tittel vypadol. Začal trénovať s “béčkom” a dostal povolenie hľadať si nové angažmá. Napokon sa však veci zvrtli, tak ako to osud dokáže neraz zariadiť. Po príchode Nika Papavasvilioua sa totiž Čikoš predstavil v derby proti Spartaku Trnava v základnej zostave. Po zápase pre náš portál povedal:“Prišiel nový tréner a vyžiadal si ma do mužstva s tým, že so mnou počíta. Som rád, že sme dali prvý gól my a uľahčili sme si tým zápas. Potom sme dali druhý gól a bolo rozhodnuté. Dobre sme bránili, hrali sme dobre ako mužstvo. Tréner nás dobre pripravil, splnili sme asi do polovice to, čo od nás očakával. Máme ešte na čom pracovať.”  Za Slovan pod vedením Nikkiho Papavasilioua odohral dokopy 10 rôznych ligových, pohárových či prípravných zápasov.

Uvidíme, čo prinesie 132. tradičné derby medzi Slovanom a Trnavou. 

Pridaj komentár