Slovan s tromi bodmi, zdolal aj Čerepovec (VIDEO)

Severstal Čerepovec – HC Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 0:1, 1:0 )

Góly: 53. Šefer (Vicharev,Gimatov) –  4. Miklík ( Viedenský), 35. Starosta (Nagy, Barker)

Severstal Čerepovec: Magarilov (Štepánek) – Němec, Blaťák, Karlsson, Chochlov, Kudako, Šefer, Stasenko, Dorofejev – Kagarlickij , Trubačov, Bučnevič – Nikoncev, Berdnikov, Truňov – Monachov, Vicharev, Skorochodov – Gimatov, Mojsejev, Kazakovcev

HC Slovan Bratislava: Garnett (Brust) – Starosta, Švarný, Barker, Sersen, Mihalik, Valach, Kozák – Jeglič, Skokan, Nagy  – Miklík, Viedenský, Kašpar – Bartovič, Surový, Paré – Skalický, Lušňák, Petráš

Rozhodovali: Odinš (LAT), Šeniov – Kučava, Novikov , Vylúčenia 3:3

Slovan sa mohol v úvode zápasu dostať do vedenia. Miklík sám pred Magarilovom neuspel. Ten istý hráč vo svojej druhej šanci už nezaváhal, po Viedenského prihrávke poslal bekhendovou strelou Slovan do vedenia. Domáci Garnetta ohrozovali iba po strelách z uhla. Slovan držal puk častejšie na svojich hokejkách, do dobrých príležitostí sa dostal Nagy, Magarilov bol pozorný. Obrane hostí robil problémy Viedenského útok. Domáci  hrozili najmä Kagarlickým.  Po jeho výpade z ľavej strane fauloval útočníka Čerepovcu Starosta. Slovan sa presilovke súpera ubránil.

Slovan vstúpil do druhej časti šancou Parého, jeho strelu Magarilov chytil. Čerepovec odpovedal prečíslením dvoch na jedného. Monachov, trafil hornú tyčku Garnettovej brány. Ten svojím zákrokom Slovan podržal. Slovan dobre bránil, nepúšťal Čerepovec pred Garnetta. Po Nagyovom konflikte s Mojsejevom sa hralo štyria na štyroch. Vzápätí držal Skokan Kagarlického, domáci hrali v početnej výhode. Do dvoch dobrých šancí sa dostal Bučnevič, Garnett bol na mieste. Slovan sa ubránil, aby po Truňovom faule hral presilovku. Tú hral dokonca o dvoch hráčov, keď domáci pykali za vyhodenie puku. Slovan zatlačil Čerepovec, Starosta umiestnenou strelou zvýšil na 2:0.  Do konca tretiny už gól nepadol.

V úvode záverečnej časti zaujali strely Nikovnceva a Kozáka, obaja brankári boli na mieste. Znížiť mohol aktívny Kagarlickij, Garnett sa prekvapiť nenechal. Slovan odpovedal Nagyom, ktorý poslal do šance Jegliča, jeho strelu zablokovala obrana Severstaľu. Hra sa kúskovala, čo vyhovovalo belasým. Domácim sa nedarilo vyvinúť súvislejší tlak. Bartovič ohrozil Magarilova, aby hneď na druhej strane prestrelil Garnetta Šefer, ktorý sedem minút pred koncom znížil na 1:2. Čerepovec vycítil šancu, tlačil sa pred Garnetta, ktorý štyri minúty chytil Šeferovu strelu. Posledné dve minúty hrali domáci bez brankára. Garnett Slovanistov podržal. Slovan získal po víťazstve 2:1 veľmi dôležité body.

Ohlasy, zdroj hcslovan.sk

Miloš Říha: „Druhý ťažký zápas vonku, druhý zápas zahraný výborne takticky a veľmi disciplinovane. Celý tím pracoval na víťazstvo, až na niekoľko momenov sme súpera k ničomu nepustili. Musím za tento výjazd pochváliť celé mužstvo!“

Tomáš Starosta: „Bol to ťažký zápas, v ktorom sme v úvode dokázali streliť prvý gól my, čo sa pre ďalší priebeh ukázalo ako veľmi dôležité. Potom sme vynikajúco bránili a po dvoch tretinách vyhrávali 2:0. V závere sme síce po menšom nedorozumení inkasovali kontaktný gól, ale v posledných minútach sme po kvalitnom kolektívnom výkone výsledok udržali a vzhľadom na celkový obraz zápasu vezieme odtiaľto zaslúžené tri body.“

Michel Miklík: „Myslím, že takto treba hrať v tejto súťaži vonku. Dobre sme bránili, súpera sme nepúšťali do nejakých väčších šancí, opäť nás podržal brankár. Tieto tri body môžu byť pre nás v konečnom zúčtovaní veľmi dôležité.“