Odpor Ružomberčaniek zlomený v druhom polčase (FOTO + VIDEO)

V 5. kole I. ligy žien sa futbalistky Slovana predstavili na umelej tráve pod Čebraťom proti domácemu Ružomberku. Výkon belasých spočiatku nebol ideálny, keď sa im proti nováčikovi najvyššej súťaže nedarilo herne ani gólovo presadiť. Prvý polčas sa tak skončil bezgólovou remízu. Hneď od úvodu druhej 45-minútovky však už Bratislavčanky predvádzali značne zlepšený výkon a postupne nasúkali Ružomberčankám štyri góly. Dvakrát sa gólovo presadila Martina Šurnovská a po jednom presnom zásahu pridali Alexandra Hollá a Simona Bačová. Premiéru v ženskom tíme belasých absolvovala Natália Adamecká, ktorá v Slovane pôsobí už takmer štyri roky, no zatiaľ nastupovala len za mládežnícke družstvá. Sedemnásťročná útočníčka či ofenzívna stredopoliarka prišla na ihrisko v 59. minúte a predstavila sa v dobrom svetle. V priebehu druhého polčasu dostala opäť šancu, rovnako ako v predchádzajúcom zápase s Prešovom, aj 17-ročná stredopoliarka Viktória Ščasnárová. V bráne dostala pred Veronikou Matúškovou zase prednosť slovenská reprezentantka do 19 rokov Dominika Rezeková a udržala si čisté konto.

MARTIN MASARYK, tréner Slovana: „Súper začal veľmi dobre. Aj vďaka obetavosti domácich hráčok sa nám zo začiatku nedarila rozohrávka. Ružomberčanky mali veľmi dobrý pohyb a nebáli sa nás pri zakladaní útoku napádať aj s väčším počtom hráčok. Súper nás už po pár minútach svojou aktivitou a pohybom donútil k chybe, ktorú vynikajúco napravila naša brankárka Dominika Rezeková. Po prestávke sme zlepšili pohyb, začali sme hrať jednoduchšie a dôraznejšie. Hneď od úvodu druhého polčasu sme si vďaka tomu začali vypracovávať príležitosti na skórovanie. Dievčatá verili, že gól dáme a odmenou sú nám ďalšie tri body.”

VÝSLEDOK ŽIEN

MFK RUŽOMBEROK – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:4 (0:0)

Góly: 59. a 71. Šurnovská, 67. Hollá, 85. Bačová.

Zostava Slovana: Rezeková – Lacková (40. Májovská), Pribilová (76. Sandtnerová), Bytčánková, Pračková – Hollá (C) – Kaláberová (71. Ščasnárová), Šurnovská – Pucherová (59. Adamecká), Švecová (79. Pálenčíková), Bačová.

10. Michalovce 5 0 0 5 1:14 0

V súboji junioriek sa slovanistky prezentovali nádherným ofenzívnym a kolektívnym výkonom, po ktorom svoje súperky deklasovali 9:0. Hetriky zaznamenali Kristína Kollárová (v posledných dvoch zápasoch strelila spolu 7 gólov) a Natália Cepková. Po jednom góle dosiahli aj Natália Miniariková, Dominika Czvedlerová a Patrícia Gašparovičová. „Bol to jeden z najlepších výkonov našich junioriek aké som kedy videl. Dievčatá boli v plnom nasadení, pracovali jedna za druhú a futbal im naozaj chutil“, vyjadril sa k zápasu šéftréner ženského futbalu Slovana Bratislava Martin Masaryk.

Najbližšie si ženy a juniorky Slovana zmerajú v sobotu 14. októbra v domácom prostredí sily s Michalovcami. Zemplínčanky ešte v kategórii žien nezískali ani bod a strelili iba jediný gól. V juniorskej súťaži bodovali len pri víťazstve nad Ružomberkom 1:0. Naše ženy sa predstavia opäť v „Jame“ so začiatkom o 13.00 hod a juniorky na umelej tráve na Pasienkoch o 15.00 hod.

VÝSLEDOK JUNIORIEK

MFK RUŽOMBEROK – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:9 (0:4)

Góly: 17. Miniariková, 29. Czvedlerová, 35., 42. a 51. Kollárová, 39., 53. a 72. Cepková, 65. P. Gašparovičová.

Zostava Slovana: Matúšková – N. Kovácsová (58. B. Kubíková), D. Gašparovičová (58. Bošanská), Kratochvílová (C), Miniariková – Czvedlerová (58. M. Blaškovičová) – A. Múčková – P. Gašparovičová, Cepková, Kollárová, Chlepková (46. Harvilová).