Slovan s dvoma bodmi po víťaznom góle Tičara v predĺžení (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – HC Dinamo Riga 3:2 (0:0, 0:1, 2:1. – 1:0)

Góly: 46. Bartovič (Barker, Novák), 49. Kašpar (Nagy, Miklík), 65. Tičar (Starosta, Jeglič) – 35. Darzinš, 54. M. Redlis (Sestito, K. Redlihs)

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Starosta, Švarný, Barker, Novák, Mihalik, Sersen, Kozák – Jeglič, Tičar, Nagy  – Kašpar, Nedorost, Miklík – Šťastný, Surový Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák.

HC Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – Galvinš, Kundrátek, K. Redlihs , Seigo, Jerovejevs, Sotnieks, Locans – M. Redlihs, Sestito, Meija – Saulietis, Džerinš, Skvorcovs – Bukarts, Berzinš, Indrašis – Darzinš, Schütz, Leino.

Rozhodovali: Beľajev, Buturlin – Gordenko, Tomilov  Vylúčenia: 1:2  Diváci: 7.577

V treťom domácom zápase v rade chcel Slovan odčiniť nepodarené vystúpenie so Spartakom Moskva. Od prvej minúty vychádzal zo zabezpečenej obrany. Prvú dobrú šancu si vytvorili hostia, Berzinša Brust vychytal. Slovan odpovedal Švarného strelou od modrej čiary. Po Lušnňákovom faule Lotyšskí hráči zatlačili Slovan, ten sa dobre bránil, nepúšťal útočníkov hostí k dorážkam. V prvej časti gól nepadol.

V druhej tetine sa hra zrýchlila.  Do dobrej šance sa dostal kanonier Rigy Indrašis, Brust bol na mieste. Slovan si vytváral tlak, po ktorom si za svoju aktivitu vypýtal presilovku o dvoch hráčov. V nej visel gól na vlásku. Barker i Švarný trafili konštrukciu brány súpera. Pár minút po skončení presilovky prišiel prvý gól.  Daržins si nakorčuloval medzi kruhy a prestrelil Brusta 0:1. Slovan v prostrednej časti na tento gól nedokázal odpovedať.

Tretia tretina priniesla až tri góly.  Šťastný dosiahol gól, ktorý hlavný rozhodca po konzultácii s video rozhodcom neuznal. O vyrovnávajúci gól sa o pár minút na to postaral po Barkerovom nahodení tečom Bartovič. Na 2:1 zvýšil po rýchlej akcii a Nagyovej prihrávke Kašpar.  Šesť minút pred koncom prišiel vyrovnávajúci gól. Sestito vybojoval puk, posunul do šance Redlisa, ktorý prekonal Brusta. Do konca zápasu sa nerozhodlo.

V predĺženi rozhodol o dvoch bodoch pre Slovan pohotovou dorážkou Rok Tičar.