Aljoša Matka čoskoro hráčom Slovana?

Okolo prestupu Aljoša Matka do Slovana Bratislava sa objavilo viacero informácii. Tie najnovšie priniesol portál planetnogomet.si.

Slovinské média majú za to, že Celje súhlasil s ponukou z Bratislavy. Dobre informované zdroje tvrdia, že je len otázkou času, kedy z Celje odíde Aljoša Matko a slovenskí novinárski kolegovia sa zdôverili aj s tým, že sa už viac ako pravdepodobné pripravujú na oficiálne predstavenie najlepšieho strelca Telemach Premier League v r. práve skončenú sezónu. Zároveň je viac ako neznáme, koľko Celje zarobí na prestupe rýchleho útočníka. Hoci zaňho Celje pôvodne žiadalo viac ako milión eur, Štajerčania v skutočnosti dostanú oveľa menej.
Očakáva sa, že Slovan za bývalého člena Mariboru, Brava, Hammarby a Olimpije zaplatí len okolo 500 000 eur, no dôležité je poznamenať, že súčasťou obchodu bude aj futbalový majster Slovenska. Ako je už známe, do Slovinska sa vracia bývalý člen Mariboru Marko Tolić, ktorý má podľa hodnotenia Transfermarktu momentálne hodnotu 1,2 milióna eur. Podľa tejto jednoduchej, trochu sedliackej logiky by celý obchod mohol mať hodnotu 1,7 milióna eur
Záhrebský rodák medzičasom údajne súhlasil aj s prestupom do Celje, pre takýto prestup sa rozhodol predovšetkým kvôli Damirovi Krznarovi, s ktorým v minulosti viackrát spolupracoval. Dvojica bola spolu aj v Maribore, kde bol Marko Tolić považovaný za jedného z najlepších futbalistov slovinského šampionátu.

 

FOTO: VID PONIKVAR / SPORTIDA

Pridaj komentár