Každý duel na pohárovej scéne je ťažký

Belasých čaká druhý zápas v F-skupine Európskej konferenčnej ligy UEFA. Vo štvrtok sa predstavia na štadióne Toumba, domovskom stánku úradujúceho gréckeho vicemajstra PAOK FC. Úvodný výkop je o 21:00. Priamy prenos vysiela RTVS na Dvojke. Pred dvomi rokmi belasí PAOK vyradili v play-off Európskej ligy po výsledkoch 1:0 doma a prehre 2:3 vonku, keď v prospech Slovana rozhodol vyšší počet gólov na ihrisku súpera. Dva roky sú však vo futbale pomerne veľa, a v oboch tímoch nastali odvtedy zmeny.

„Neodštartovali sme dobre domácou prehrou, zajtra chceme úspešnejší výsledok. Zápasov je len šesť, a treba zbierať body. PAOK na úvod vyhral vonku, dá sa povedať, že získal povinné body s Lincolnom, ale videl som ten zápas, a nemal to tam ľahké. Každý duel na pohárovej scéne je ťažký. Čaká nás veľmi dôležitý zápas či už pre prvé alebo druhé miesto,“ povedal pre klubový web Vladimír Weiss st.

„Videl som veľa posledných zápasov PAOK. V útoku sú kľúčovými hráčmi Biseswar, Šwiderski či Živkovič, individuálne skvelí futbalisti. Taktiež v organizácii hry sú výborní Schwab a Kurtič v strede. Nechcel by som porovnávať, či sú silnejší než pred dvomi rokmi, svoju silu mali vtedy aj dnes. Uvidíme, akú silu budeme mať my zajtra. Vieme, že je tu fantastické publikum, ktoré ženie hráčov dopredu. Na druhej strane, nám to musí dodať silu, sebavedomie a túžbu ukázať, že aj Slovan má dobré mužstvo,“ pokračoval tréner belasých.

PAOK je v posledných rokoch „korunným princom“ za Olympiakosom, s ktorým sme sa nedávno stretli v play-off Európskej ligy. „Z môjho pohľadu sú to dva najkvalitnejšie grécke tímy, plné výborných individualít. Budeme chcieť hrať odvážnejšie než na Olympiakose. Samozrejme, uvidíme, čo nám súper dovolí, musíme takisto veľmi dobre brániť. Nemôžeme však len brániť, musíme byť aktívni aj smerom dopredu. Keď chceme uhrať dobrý výsledok, určite musíme streliť gól.“

Belasým vo víkendovom zápase v Senici chýbali Aleksandar Čavrič či Jaromír Zmrhal. „Sú s nami, trénujú a uvidíme, či pôjdu od začiatku. Uvidíme ešte podľa dnešného tréningu. Obaja mali niekoľkodňový tréningový výpadok. Máme niekoľko absencií, rovnako ako na strane domácich, ktorí tiež počítajú straty,“ doplnil Vladimír Weiss st. Pre trest za červenú kartu naďalej nie je k dispozícii Vernon De Marco, po zraneniach nemôže tréner počítať ani s Vladimírom Weissom ml., Dávidom Holmanom či Lucasom Lovatom. S belasými naopak do Solúnu cestoval Myenty Abena, ktorý po zranení nastúpil počas víkendu za U21, a vo výprave nechýbal brankár Michal Šulla.

Hráčsku kabínu zastupoval na tlačovej konferencii kapitán Vasil Božikov. „Pred dvomi rokmi sme v Solúne hrali, a odniesli sme si pozitívne spomienky. Myslím si, že aj teraz nás čaká náročný zápas proti kvalitnému mužstvu so silnými individualitami. Rovnako vieme, že atmosféra na štadióne bude búrlivá. Pred nami je dobrá výzva, aby sme ukázali, že môžeme byť úspešní,“ povedal kapitán mužstva, ktorý sa však nechcel veľmi upínať na spomienky spred dvoch rokov. „U nás aj v PAOK nastali odvtedy viaceré zmeny. Predovšetkým sa chceme ukázať ako tím, pomáhať si jeden druhému, a pobiť sa o body,“ doplnil Vasil Božikov.

Foto: skslovan.com

Pridaj komentár