ŠK Slovan podpísal zmluvu s mládežníckou akadémiou Mareka Hamšíka

Hrať v drese futbalového klubu Slovan Bratislava vždy bola a bude veľká česť pre každého slovenského futbalistu. Hrať za Slovan, alebo zvíťaziť nad Slovanom, to je túžba každého hráča.

Na základe týchto faktov vedenie Slovana vytvára vo svojej mládežníckej akadémii optimálne podmienky na výchovu mladých talentovaných futbalistov a má cieľ hľadať talenty po celom Slovensku.

Jedným z ďalších krokov je podpísanie dohody medzi ŠK Slovanom Bratislava a JUPIE Futbalová škola Mareka Hamšíka, ktorej šéfom je jeho otec. V akadémii trénuje viac ako 300 chlapcov.

„Tešíme sa, že sme nadviazali spoluprácu s Marekom Hamšíkom, ktorý u nás prežil niekoľko futbalových rokov a posunul sa od nás do sveta veľkého futbalu. Slovan a Marek sú úzko spätí. Sme preto veľmi radi, že budeme spolupracovať v oblasti výchovy mladých futbalistov. Máme už vytypovaných niekoľko hráčov, ktorých by sme chceli zobrať do nášho klubu. Verím, že vďaka tejto spolupráci nájdeme ďalších „Marekov Hamšíkov,“ vyjadril sa pre oficiálny web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Slovan sa v rámci mládežníckeho skautingu zameriava na výber najtalentovanejších chlapcov stredoslovenského regiónu či už spoluprácou so spomínanou akadémiou, ale aj s dlhoročným úspešným mládežníckym trénerom Petrom Benedikom a ďalšími skautami zodpovednými za východné a západné Slovensko.

FOTO: skslovan.com

Pridaj komentár