Päť postrehov zo zápasu s MFK Zemplín Michalovce (FOTO)

Aj tretí domáci zápas na novom Tehelnom poli belasí zvládli. V nedeľu pokorili MFK Zemplín Michalovce 4:1. Prvýkrát na Tehelnom poli vyhrali prvý polčas 1:0. Po tomto víťazstve majú pred Žilinou náskok 19 bodov.

Úvodný výkop pre úspešného športovca

Ján Volko je bratislavským rodákom, ktorý na Halových majstrovstvách Európy 2019 v Glasgowe získal 2. marca 2019 zlatú medailu v behu na 60 metrov. Od Slovana dostal dres belasých so symbolickým číslom 1. Spolu s jeho trénerkou, bývalou šprintérkou Naďou Bendovou boli vzácnymi hosťami zápasu s Michalovcami. 22-ročný šprintér mal slávnostný výkop zápasu.

Úvod ako z rozprávky

Vždy je dobré, keď sa mužstvo v úvode zápasu dostane do vedenia. Súper musí meniť taktiku, s ktorou do zápasu vstupoval. Slovan začal výborne, už v tretej minúte z ťažkého uhla zakončoval Čavrič.po ňnom v sľubnej šanci neuspel Šporar. Vzápätí Moha zakončoval z ofsajdu. Po okuľahodiacej akcii, ktorú začal Ľjubičič sa predsa len podarilo belasím otvoriť skóre. Čavričov prízemný center do šestnástky Šporar minul, ale za ním nekrytý Moha nemal problém rozveseliť 8350 divákov.

Nedáš dostaneš

Táto otrepaná fráza platila aj v tomto zápase. V 49. minúte sa zoči voči Kirovi gólovo nepresadil Moha, ktorý mohol zvýšiť na 2:0. Neuspel a prišiel zákonitý trest. Striedajúci Sulley sa v 51. minúte v skrumáži zorientoval najlepšie a vyrovnal. Treba dodať, že sa hostia koncom prvého polčasu a aj v úvode toho druhého dostali do zaujímavých šancí. Ich gól im bol odmenou za snaživý výkon. V Bratislave podali sympatický výkon.Hrali pred peknou kulisou, čo tréner Zemplínu Anton Šoltís ohodnotil slovami :“Na to ich nemôžem pripraviť, to si musia zažiť na ihrisku sami, a vedieť komunikovať aj vtedy, keď sa navzájom nepočujú.“

Muž zápasu

Už proti DAC hral výborne, na svoj výkon nadviazal aj proti Michalovciam. Reč je o srbskom krídelníkovi Aleksandrovi Čavričovi, ktorý aj v tomto stretnutí hýril aktivitou. Po jeho akciách mala obrana súpera plné nohy práce. Prvý gól pripravil Mohovi, na 3:1 zvyšoval po exportnej strele sám. Podieľal sa aj na Ľjubičičovom góle, na ktorý mu nezištne nahral. „Gól ma samozrejme teší, hoci bol tam jemný teč. Ale gól je gól. V kabíne je dobrá atmosféra, máme v mužstve dobrú pohodu. Už  týždeň môžeme oslavovať titul, čo je skvelá správa“, skonštatoval Čavrič. Jeho gól mu pripravil striedajúci Dražič, ktorý po svojom príchode na ihrisko hru Slovana oživil.

Matematika hovorí jasnou rečou, ale…

Ako už bolo spomenuté, ak Slovan vyhrá o týždeň v Žiline, môže sa radovať z titulu. Titul získa aj pri remíze Slovana i remíze Dunajskej Stredy. Hráči Slovana sa na túto tému po zápase s Michalovcami rozprávali, ale nad matematikou sa nechcú zaťažovať. „Ešte máme pred sebou veľa zápasov, všetko sa ukáže na ihrisku. Chceme do nich dať sto percent, hráme za Slovan, chceme vyhrávať aj naďalej, nechceme sa zapodievať matematikou“, povedal Marin Ľjubičič, autor štvrtého gólu a súčasne jeho prvého gólu na Tehelnom poli a pokračoval:„Holmanov gól bol pre nás dôležitý, po vyrovnávajúcom góle sme sa rýchlo opäť dostali do vedenia. Svoj gól som venoval svojej rodine a kamarátom, ktorí boli na zápase.Stále ma podporujú, za čo som im vďačný.“