Belasé rozohrali semifinálovú partiu výborne (FOTO+VIDEO)

Futbalistky Slovana si v prvom zápase semifinále Slovenského pohára vytvorili sľubnú východiskovú pozíciu, keď na svojom domácom trávniku pod Troma vežami zdolali obhajcu double Nové Zámky 2:0. Oba góly padli v prvom polčase, keď neistú srbskú brankárku hostiek Dajanu Mitič prekonali v 18. minúte Alexandra Tóthová a v 24. minúte Terézia Kovaľová. Novozámčanky sa najmä v druhej 45-minútovke pokúšali s nepriaznivým stavom niečo urobiť a loptu mali viacej na svojich kopačkách, no Slovanistky ich do bezprostrednej blízkosti svojej brány nepúšťali. Naopak belasé si ešte vytvorili niekoľko ďalších šancí.

V našom drese zažila premiéru Srbka Sanja Starčevič, ktorá nastúpila na druhý polčas. Pre Nové Zámky to bol prvý jarný súťažný súboj a v ich tíme sa ukázalo viacero nových hráčskych akvizícii, keď cez zimu lovili tradične v balkánskych vodách.

Odveta v Nových Zámkoch sa uskutoční vo štvrtok 14. apríla o 16:00 hod. Pre Slovanistky je víťazstvo bez inkasovaného gólu veľmi dobrým výsledkom, no pri veľkej kvalite súperiek ešte o postupe nie je ani náhodou rozhodnuté.

Martin Masaryk, tréner Slovana: „Chcem vyzdvihnúť výkon celého družstva. Naše hráčky takticky aj systémovo veľmi dobre zvládli tento ťažký zápas. Súper, teda Nové Zámky, má totiž tiež veľmi vysokú kvalitu. Preto ma teší, že sme ho počas celých 90-tich minút nepustili ďalej ako po naše pokutové územie a naopak my sme si ešte v priebehu stretnutia už za stavu 2:0 pre nás vypracovali ďalšie tri tutovky. Som veľmi spokojný s tým, že herné činnosti, ktoré nacvičujeme v tréningovom procese sa odzrkadľujú aj v zápase. Výsledok prvého semifinále je veľmi priaznivý, ale nehovorí ešte o ničom. Hráčky Unionu to určite pred odvetou nevzdávajú a na domácom ihrisku nám dajú pocítiť svoje kvality. Preto musíme byť nohami na zemi, veriť vo vlastné sily a schopnosti a na druhý zápas sa zodpovedne pripraviť.„

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – FC UNION NOVÉ ZÁMKY 2:0 (2:0)

Góly: 18. Tóthová, 24. Kovaľová.

Zostava Slovana: Matúšková – Hollá (K), Pribilová, Juríková, Švecová – Lukačiková – Čahojová, Kovaľová (90. Vojkovičová), Fatulová (87. Rublíková), Lacková (46. Starčevič) – Tóthová (71. Jančová).