Víťazný vstup Slovanistiek do sezóny (FOTO)

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – ŠK SELCE 3:1 (2:0)

Góly: 19. Hviščová, 22. Pračková, 87. Rublíková – 48. Briššová

Zostava Slovana: Matúšková (67. Kubišová) – Hollá (K), Juríková, Pribilová, Pračková – P. Vojteková – Čahojová, Kovaľová (55. Lacková), Fatulová, Hviščová (67. Rublíková) – Tóthová.

Cez víkend vstúpili do nového súťažného ročníka aj futbalistky Slovana Bratislava, ktoré si v úvodnom kole najvyššej slovenskej ligy poradili na domácom ihrisku s družstvom Seliec 3:1. Belasé sa ujali vedenia v 19. minúte po peknom góle Gréty Hviščovej a o tri minúty neskôr zvyšovala na 2:0 po výbornej prihrávke do behu presnou strelou najskúsenejšia hráčka v našom drese Katarína Pračková. Hostky na začiatku druhého polčasu znížili zásluhou gólovej dorážky Adriany Briššovej a zápas následne svojou aktivitou zdramatizovali. Po zneškodnení jednej zo šancí Seliec zostala na trávniku v bolestiach ležať brankárka Slovana Veronika Matúšková, ktorú musela medzi žrďami vystriedať Michaela Kubišová. V 75. minúte mali slovanistky šancu poistiť svoje vedenie z nariadeného pokutového kopu, no jeho exekútorka Simona Fatulová mierila tesne vedľa. Belasé však napokon predsa len pridali ešte jeden gól, keď sa niekoľko minút pred koncom duelu po úniku presadila Orsolya Rublíková.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – ŠK SELCE 4:1 (2:0)

Góly: 11. Jančová, 39. Nižňanská, 74. Čopíková, 76. Bobocká – 44. Bieliková.

Zostava Slovana: Rezeková – Ščasnárová, Szeibecederová, Sandtnerová, Jendrušová (79. Fehérová) – Czvedlerová (49. Bobocká), Čopíková, Kopčová, Horvátová (K) – Jančová, Nižňanská.

Slovanistky boli úspešné aj v stretnutí oboch klubov v lige junioriek (4:1). V prvom polčase najprv brankárku Seliec prehodila Veronika Jančová a po peknej akcii rozvlnila sieť i Monika Nižnanská. Po zmene strán aktivita belasých mierne upadla a hosťujúcim hráčkam sa podarilo streliť kontaktný gól. Bratislavčanky však ku koncu zápasu opäť pridali na snahe a odpor súperiek zlomili gólovým volejom Petra Čopíková a hlavičkou, po na milimetre presne naservírovanej lopte, Rebeka Bobocká.

Autor článku: Miroslav Vraník