Belasí sa predstavia na prestížnom Spenglerovom pohári

Hokejisti Slovana Bratislava sa po Vianociach predstavia na prestížnom Spenglerovom pohári vo Švajčiarsku. Belasí nahradili výber Kanady, ktorý sa pre obmedzenia spojené s pandemickou situáciou nemôže zúčastniť. Pre pozitívne testy sa na turnaji nezúčastní ani Ambri Piotta.

Na prestížnom podujatí bude hrať 26. až 28. decembra šesť tímov. V skupine 1 KaIPa Kuopio, Frölunda, za Ambri-Piotta sa aktuálne organizátori turnaja pokúšajú nájsť náhradu. V skupine 2 Sparta Praha, HC Davos a Slovan Bratislava.

„Po konzultácii so všetkými zúčastnenými tímami vieme, aké ťažké je v dnešnej dobe cestovať. Tím Kanady s hráčmi z rôznych krajín a kontinentov museli strpieť ešte ďalšie obmedzenia, ktoré im nakoniec znemožnili účasť,“ povedal pre oficiálny web turnaja prezident Spengler Cup Marc Gianola

Spengler Cup je najstarší hokejový turnaj v Európe. Koná sa pravidelne medzi Vianocami a Silvestrom v Davose. Prvý ročník sa uskutočnil v roku 1923. Turnaj je pomenovaný po doktorovi Carlovi Spenglerovi, veľkom hokejovom nadšencovi, zakladateľovi klubu HC Davos. 

Slovan na ňom v minulosti už štartoval a bol veľmi úspešný. V rokoch 1972, 1973, 1974 dosiahol víťazný hetrik. Vďaka trom triumfom v sérii si slovanisti mohli vziať trofej domov.

foto:www.spenglercup.ch

Pridaj komentár