BK Slovan pred sezónou očami majiteľky klubu pani Kozmonovej!

Pred sezónou basketbalistiek Slovanu, ktorá začína v utorok 7.10. sme sa zhovárali z ich majiteľkou pani Ing. Beátou Kozmonovou, ktorá pre SlovanPositive povedala:

Pani Kozmonová, značka Slovan to je tradícia, nedávno však klub skrachoval, ako sa vám ho podarilo zachrániť? Neobávate sa, že by sa niečo podobné mohlo stať aj v budúcnosti?

Slovan ako taký neskrachoval, predal licenciu. My sme s manželom založili úplne nový Slovan, začali sme s čistým štítom. Našim primárnym cieľom je podporovať mládež, preto veríme, že nič podobné sa so Slovanom nestane!

V dnešnej dobe nie je ľahké uživiť športový klub, čo to všetko obnáša?

Je to ťažké, máme v klube veľa hráčiek v rôznych vekových kategóriách, chceme im poskytnúť podmienky na ich rozvoj. Robíme to pre ne vo vlastnom voľnom čase. Máme s manželom k basketbalu veľmi blízko, obaja sme hrali basketbal aktívne.

 Pri návšteve vašej webovej stránky (http://www.bkslovan.sk) nás upútal font písma – Slovan, ako vznikol?

Za slobodna som sa volala Slobodníková, Slovan vznikol aj na počesť môjho otca, ktorý ma ku športu viedol, za čo som mu vďačná! „nadpis Slovan“ sme zvolili zo starého jednoduchého písma. Logo sme chceli zachovať v tvare päť uholníku, mám rada tyrkysovú farbu, ktorú sme tam s manželom pridali.

Silné kluby ako Good Angels Košice alebo SCP Ružomberok dominujú v extralige, ako sa im vyrovnať? Je to hlavne o legionárkach v ich kádroch?

Máte pravdu, je to hlavne o legionárkach v ich dresoch. Keď Slovenky v ich drese prevažne iba s nimi trénujú a nehrávajú pravidelne zápasy tak stagnujú. Môžem vám sľúbiť, že v Slovane, budú hrať iba Slovenky, čo je  naša filozofia. Mne ide o podporu reprezentácie Slovenska do budúcnosti.

Čo by ste chceli odkázať potencionálnym sponzorom , ako ich motivovať, aby prispeli a pomohli Slovanu?

V podstate iba v Bratislave si musíme platiť prenájom za halu, ktorý nie je malý! V iných mestách prispieva družstvám mesto. Preto by som rada potencionálnych sponzorov vyzvala, aby podporili naše hráčky, tým aj slovenský basketbal, aby mohli športovať a venovať sa tejto peknej hre!

 

Pridaj komentár