BK Slovan ukončil sezónu výhrou

BK Slovan – BKM Junior UKF Nitra 64:58 (16:15, 20:13, 14:15, 14:15)

V závere sezóny belasé zviedli súboj o konečnú siedmu priečku s Nitrou. Ten sa hral na dva víťazné zápasy. V stredu sa Bratislavčankám podarilo vyhrať v Nitre 51:61, na Domkárskej mali mečbal. Stretnutie začali  sériou úspešných trojok, prvú časť napokon vyhrali iba o bod. V druhej štvrtine Slovan zlepšil pohyb, pridal dôležité obranné doskoky, vypracoval si polčasový osembodový náskok, pod ktorý sa veľkou mierou v závere prvého dejstva podpísala Vargová, autorka dvoch trojok za sebou.

Aj prvý zásah Slovana v druhom polčase padol spoza trojkového oblúka. Úspešne zamierila Dulová, zvýšila na 39:30. Slovan si svoj náskok udržiaval v 30.minúte viedol 50:43, v 33. už 53:43. Potom Nitra zvýšila pressing, napádala rozohrávku Slovana, postupne sa začala strelecky doťahovať na domáce. Zápas bol napokon dramatický do samého záveru. Diváci si prišli na svoje. Minútu pred koncom bol stav 59:58, vďaka faulom a premeneným šestkám si Slovanistky potrebné víťazstvo udržali a po výsledku 64:58 obsadili tak ako vlani konečné siedme miesto.

V drese Slovana zaznamenala 19 bodov Renáta Talajková, v drese Nitry sa najviac darilo Nikole Kováčikovej, autorke 14 bodov.

Tréner Slovana, Danilo Rakočevič:„Nemôžem po tomto zápase ohodnotiť celú sezónu. Za ostatné tri týždne sme vyhrali viac zápasov ako za celú základnú časť. Z našej strany panuje vzhľadom na naše možnosti spokojnosť. Napredovali sme, do zostavy sa presadili aj juniorky a podali dobrý výkon. Gratulujem všetkým babám k pozitívnemu výsledku, i že zvládli aj mňa (úsmev).“