Brust alebo Garnett?  

HC Slovan počas leta angažoval do svojho tímu viacero nových hráčov, niektorí sú na škúške s možnosťou zabojovať o riadnu zmluvu. Na brankársky post prišli dvaja Kanaďania. Zvučné mená, ktoré si v KHL svojimi výkonmi vydobyli rešpekt a uznanie. Slovan vsadil na skúsenosť a kvalitu, oboje atribúty predstavujú Michael Garnett a Barry Brust. 

Čo majú títo gólmani spoločné?

Obaja boli draftovaní klubom z NHL. Garnett v roku 2001 Atlantou Thrashers. Brust o rok neskôr Minnestou Wild. V slávnej NHL si Garnett na svoje konto pripísal v drese Atlanty 24 štartov, Brust si zachytal 11-krát za Los Angeles Kings. V Rusku dlhšie pôsobí Garnett, ktorý si vyskúšal v ročníku 2007/2008 ruskú Superligu, neskôr už KHL, do ktorej v sezóne 2013/2014 zamieril aj Barry Brust.

Rozličné štýly

Každý ma svoj štýl chytania. Garnett ostáva prevažne v bránkovisku, zatiaľ čo Brust obľubuje výlety do rohov či za bránku. Spoločné majú obaja jedno, tak ako Garnett tak aj Brust majú výbornú palicovú techniku. Tento benefit sa snažia využiť, puky zbytočne neprikrývajú, uprednostňujú rýchlu a prekvapivú rozohrávku na obrancov. Veríme, že komunikácia medzi obrancami s brankárom bude fungovať. Okrem toho pôsobia kľudným dojmom. Za povšimnutie stojí Brustovo klepanie si po betóne pri každom buly.

garnett

Koho uprednostniť?

V priateľských zápasoch pred ligou dostávajú obaja priestor ukázať svoje kvality.  Za úspešnými výsledkami Slovana v príprave treba hľadať spoľahlivé výkony kanadského dua, ktoré  bude mať v sezóne pod drobnohľadom Američan, legenda z NHL, ktorý si v najlepšej lige sveta pripísal 777 štartov a ako brankár získal dvakrát Stanley cup  Tom Barrasso.  Pozícia brankára je jedinečná, chytať môže iba jeden. Z nášho pohľadu si hokej viac užíva Barry Brust, skúsenosti z KHL hovoria pre Michaela Garnetta.  V ostatnej sezóne odchytal Brust 41 zápasov, 19 za Medveščak Záhreb, 22 za Jugra Chanty-Mansijsk. Garnett  si v drese Čeljabinska pripísal 36 štartov.  Slovan má pred  prvým zápasom proti Admirálu Vladivostok pred sebou zopár prípravných stretnutí, v ktorých bude mať Miloš Říha ťažkú úlohu vybrať brankársku jednotku.

 

Foto: Martin Baumann

Pridaj komentár