Oporou zadných radov Slovana v novej sezóne bude Michal Sersen

Fanúšikovia HC SLOVAN Bratislava môžu mať dôvod na radosť – do novej sezóny KHL vstúpime aj s Michalom Sersenom!

Dôležité rokovania o zotrvaní jedného z najdôležitejších členov mužstva a líderskej osobnosti HC SLOVAN z uplynulých sezón dospeli do úspešného konca. Manažment nášho klubu sa s Michalom Sersenom dohodol na predĺžení kontraktu o jeden rok s platnosťou do 30.4. 2016. Premiéru v novej sezóne by mať dvadsaťdeväťročný hokejista zažiť už proti Záhrebu.

Michal Sersen je už od svojho mladého veku výrazné spätý s HC SLOVAN Bratislava. V našom klube pôsobil ešte pred štrnástimi rokmi v kategórii dorastencov a neskôr i juniorov. Po skusoch v zámorskej QMJHL sa do Bratislavy vrátil pred sezónou 2006/07 a so Slovanom získal následne dva majstrovské tituly.

Pre čerstvého dvojnásobného otecka, ktorému po Miškovi priviedla na svet manželka Zuzana len pred niekoľkými dňami ďalšieho chlapčeka Matea, pôjde už o piatu sezónu v Kontinentálnej hokejovej lige. Okrem takmer troch plných sezón v HC SLOVAN, obliekal jeden rok dres Avtomobilistu Jekaterinburg, v ročníku 2012/13 hral tiež za pražský Lev.

V nedávno skončenej sezóne vynechal účastník posledných štyroch svetových šampiontov a držiteľ striebra z MS 2012 len jedno stretnutia. Do štatistík si na obrancu pripísal v 59 zápasoch slušných 22 kanadských bodov. Prínos pre mužstvo dokazoval v hre v rovnovážnom i nerovnovážnom počte a s jedným z najvyšších ice-timeov patril právom medzi jeden z najpodstatnejších článkov mužstva.

Správu priniesol oficiálny web klubu hcslovan.sk

Pridaj komentár