Cenné víťazstvo žien v Trenčianskych Tepliciach (FOTO+VIDEO)

Futbalové družstvá žien a junioriek Slovana sa v nedeľu predstavili v rámci 12. kola svojich súťaží v Trenčianskych Tepliciach.

Na tamojšom štadióne s názvom Marakana ťahali naše ženy v predchádzajúcich dvoch sezónach za kratší koniec, vtedy sa ale hralo na ihrisku s umelou trávou s veľmi malými rozmermi, čo značne vyhovovalo domácim. Tentokrát sa však už stretnutie uskutočnilo na prírodnom trávniku a belasé od začiatku ukazovali, na strane ktorého tímu je väčšia kvalita. Do vedenia ich v 15. minúte poslala Barbara Juríková , keď jej priamy kop nedokázala zastaviť brankárka domácich. Druhý zásah pridala v 28. minúte Terézia Kovaľová, ktorá tak zaznamenala po jednom góle vo všetkých troch jarných zápasoch. Slovanistky zvyšok stretnutia už kontrolovali svoj náskok. Do jedinej vážnejšej šance Tepličaniek sa dostala ich skúsená kanonierka Petra Manová, jej šancu však zmarila brankárka Michaela Kubišová.

Juniorky vstúpili do súboja veľmi zle, keď prehrávali od 3. minúty a prvý polčas im vôbec nevyšiel. V druhom dejstve navyše Tepličanky zvýšili svoje vedenie už na 2:0 a tento stav sa im darilo dosť dlho držať. V záverečnej šesťminútovke však remízu pre slovanistky zachránila dvoma gólmi Lenka Kopčová. Trenčianske Teplice sa tak po Bardejove stali len druhým celkom, ktorý dokázal v trojsezónnej histórii juniorskej ligy obrať Slovan o body.

Tento týždeň majú ligy reprezentačnú prestávku a najbližší duel čaká belasé ženy vo štvrtok 14. apríla, keď v odvete semifinále Slovenského pohára nastúpia v Nových Zámkoch. Naše futbalistky v prvom zápase doma zvíťazili 2:0.