Z chladného Sibíru vezieme bod po výbornom výkone z druhej tretiny

HK Sibir Novosibirsk – HC Slovan Bratislava 3:2 sn (2:1,0:1,0:0-0:0)
Góly a asistencie: 8. Kemppainen (Okulov), 14. Šalunov, 65. Okulov – 11. Zigo (T. Kubalík), 37. Zigo (Bačík)
Rozhodovali: Ovčinnikov, Fraňo (CZE) – Gordenko, Tomilov. Vylúčenia: 4:4. Využitie: 0:0.
Sibir: Salák (65. Krasikov) – Beľakov, Polášek, Vereščagin, Menšikov, Naumov, Lukin, Sergijenko – Šumakov, Šalunov, Sannikov – Kemppainen, Elo, Arťuchin – Okulov, Vorošilo, Fefelov – Arťomov, Žafiarov, Skabelka – Gubin
Slovan: Brust (Pogge) – Švarný, Plastino, Meszároš, Luža, Pokorný, Ďaloga, Rosandič, Bačík – Nedorost, Jeglič, Valský – Vopelka, Cheechoo, Taffe – Viedenský, Skalický, Lušňák – Chipchura, Zigo, Kubalík
Domáci vstúpili do zápasu lepšie a bol to Brust, ktorý mal viac práce, ako jeho český náprotivok Salák. Domáci sa ujali vedenia po góle Kemppainena, už o tri minúty však Kubalík potaihol puk za bránku, nahral voľnému Zigovi a bolo vyrovnané. Domáci si však do konca tretiny vzali späť jednogólový náskok, keď šikovne tečoval puk za Brusta Šalunov.
V druhej tretine mal Slovan dobré možnosti na vyrovnanie, Kubalík však svojou strelou nechal vyniknúť Saláka a Jeglič v medzikruží netrafil puk v ideálnej pozícii tak, ako chcel. Radosť Slovana napokon prišla tri minúty pred koncom, ked Bačík spoza bránky doslova pomiatol Saláka aj s jeho obrancami a Zigo bol opäť na správnom mieste – 2:2!
V tretej tretine si naopak vypracovali šance domáci, Brust mal čo robiť najmä v závere po strelách Sannikova a Okulova, pri pokuse Šalunova ho dokonca zachránila žŕdka. Výborný postreh ukázal aj po strele Kemppainena. Gól však nepadol ani v poslednej presilovke zápasu, ktorú mali domáci a tak sa po 60. minútach išlo do predĺženia. Ani v ňom sa však strelci nepresadili a o druhom bode tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich napokon rozhodol Okulov.