Cíger sa vrátil na Slovan, zatiaľ iba s nádejami zo svojej akadémie (FOTO)

Medzinárodný turnaj Bauer Euro Invite je každoročný projekt pre mladých hokejistov, ktorého sa tento rok dokopy v Bratislave zúčastnilo 30 tímov z celého sveta. Medzi štartujúcimi mužstvami boli tento rok aj chlapci z hokejovej akadémia Zdena Cígera. Cígerov tím, v ktorom boli chlapci s ročníkom narodenia 2002, štartoval pod názvom STARS for STARS a doplnili ho aj hráči z iných klubov. „Turnaj bol zložený z tímov, ktoré boli výbermi, resp. selektmi z rôznych krajín, takže sme to mali veľmi ťažké. Ja som mal v mužstve šiestich chalanov z mojej akadémie, doplnili sme to hráčmi z HOBA Dúbravka a z Rakúska. Mojim cieľom bolo, aby si chalani skúsili, o čom je svetový hokej a to sa nám podarilio. Hrali sme s Rusmi a Švédmi (Dinamo Riga a Nordic Hockey – pozn.red.) a jedným tímom zo Slovenska (K&B Slovakia). Chalani mali zážitok a videli, na čom majú pracovať a že sa musia ešte snažiť,“ povedal nám Zdeno Cíger.

Po samotnom turnaji sršal tréner a majiteľ akadémie v jednom spokojnosťou. Zdeno Cíger dobre vie, že práve zápasy s tými najlepšími pomôžu jeho zverencom napredovať. „Ja som bol veľmi spokojný. Na to, že sme boli päť dní na ľade a netrénovali sme celý júl, to bolo naozaj dobré. Ostatné tímy už mesiac trénujú, Rusi mali za sebou už aj dvanásť zápasov. Chlapci boli zo začiatku trochu „vyplašení“, ale postupne naberali odvahu a nebáli sa. Ak sa chcú zlepšiť, musia hrávať čo najviac takýchto zápasov,“ pochválil tréner svojich zverencov. Cígerov tím STARS for STARS odohral všetky svoje zápasy na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v tréningovej hale na ľadovej ploche A.

Okolo bývalého trénera Slovana a dlhoročnej opory belasých i reprezentácie sa nedávno rozvíril prach po informácii, že dostal ponuky na post reprezentačného kormidelníka i asistenta trénera na lavičke Slovana. „Už som to spomínal, prekvapilo ma to. Momentálne mám prácu, ktorá ma baví a to je práve práca s deťmi. So zväzom sme však v kontakte, nepopieram to, ale najkôr sa musí vyriešiť otázka generálneho manažéra. Pretože práve generálny manažér bude zostavovať aj realizačný tím. Uvidíme neskôr, táto otázka sa musí vyriešiť čoskoro,“ prezradil na záver Zdeno Cíger.

FOTO: Milan Hutera pre www.starsforstars.eu

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“184″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“Ciger_Akademia“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár