Slovan s druhou prehrou v príprave v rade

HC Kometa Brno – HC Slovan Bratislava 5:1 (1:0, 1 0:, 3:1)

Góly: 4. Hruška (Kaberle, Ostřížek), 28. Ostřížek (Němec, Kaberle), 44. Němec (Hruška, Stehlík),50. Zohorna (Čermák), 53. Zohorna (Káňa, Čermák) – Starosta (Švarný)

HC Kometa Brno: Falter (Čiliak) – Stehlík, Kaberle (A), Kuboš, Malec, Kováčik, Hanzlík, Ptáček, Dlapa – Mrázek, Hruška (A), Ostřížek – Vondráček, Koreis, Burian – Zohorna, Čermák (C), Káňa – Svoboda, Němec, Dočekal – Raška

HC Slovan Bratislava: Brust (Pavlas) – Starosta, Švarný, Mihalik, Luža, Frolo, Kozák, Valach, Sersen – Jeglič, Tičar, Šťastný – Puliš, Murley, Bartovič – Viedenský, Skalický, Lušňák – Bulík, Protasenja, Skokan – Petráš, Rosandič

Rozhodovali : Čech, Polák – Reich, Skopal. Vylúčenia: 5:16, Diváci: 5.431

Štart do stretnutia vyšiel lepšie domácim, ktorí zo svojej prvej šance otvorili Hruškom skóre. Slovan sa snažil o vyrovnávajúci gól, Viedenského strela za Faltera neprešla. Vzápätí sa belasí ubránili dvom presilovkám domácich v krátkom časovom úseku. Svoju presilovku nezužitkoval ani Slovan, krátko po jej skončení nebezpečne vystrelil Jeglič. Kometa odpovedala brejkom Zohornu, Brust Slovan podržal. V závere tretiny spálil 100 % šancu Jeglič, ktorý netrafil v presilovke odkrytú bránu.

V druhej tretine domáci nevyužili ďalšiu presilovku, Slovan neúspešne kontroval po spolupráci Tičara s Jegličom. Druhý gól Komety prišiel v dvojnásobnej presile, Slovan tak doplatil na nedisciplinovanosť. Belasí sa snažili o kontaktný gól, Jegličov nájazd Falter zneškodnil. Hra sa kúskovala viacerými vylúčeniami na oboch stranách. Stav po druhej tretine vyhovoval domácim, ktorí viedli Ostřížkovým gólom 2:0.

Tretia časť patrila domácim, tí v 42. minúte využili svoju druhú presilovku, keď na 3:0 upravil Němec. Krátko po góle zaujala šarvátka, ktorá skončila bitkou. Do nej sa zapojil Čermák, zo strany Slovana Brust so Sersenom.  Slovan oslabenie prestál, no hneď po jeho konci fauloval opäť Brust, ktorý dostal aj osobný trest. O minútu oslabil Slovan Frolo. Početnú výhodu o dvoch hráčov domáci bleskurýchlo využili. Štvrtý gól Brna prišiel po Čermákovej prihrávke, ktorú do brány usmernil Zohora. Na hrozivých 5:0 zvýšil svojím druhým gólom v zápase Zohorna. O čestný úspech Slovana sa v 59.minúte postaral  Tomáš Starosta. Slovan tak prehral druhý zápas v rade, doplatil na disciplínu.

Belasí neuspeli ani v nájazdoch, za domácich boli úspešní Zohorna a Hruška. Murley, Lušňák, Protasenja, Bartovič ani Starosta Faltera neprekonali.