Dôležité víťazstvo z Myjavy, rozhodol Vittek (VIDEO)

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)

Góly: 21.a 31. Vittek

Žlté Kraty: Marček, Sládek , Beňo , Duga – Kubík, Mucha, Milinkovič 

Spartak Myjava: Hruška – Beňo, Kóňa (40. Jánošík), Chovanec, Pekár – Kolár (77. Piroska), Marček, Bílovský (11. Duga), Daniel – Banovič, Sládek. 

ŠK Slovan Bratislava: Mucha – Čikoš, Sekulić, Saláta, Podaný – Simović, M. E. González (46. Savičevič) – Milinkovič, Kubík (83. Priskin) – Zreľák (80. Oršula), Vittek. 

Rozhodovali: Štefan Leško – Ondrej Brendza, Martin Špivak.

Diváci: 1382

Slovan začal zápas na Kopaniciach aktívne. Do prvej príležitosti sa dostal Vittek, ktorého strela minula Hruškovu bránu. Myjava odpovedala šancou Bílovského, ten v koncovke stroskotal. Skóre zápasu otvoril Slovan. Róbert Vittek predviedol svoje technické dovednosti, vychutnal si brankára aj s obranou, poslal svoj tím do vedenia. Po tom ako Slovan odvrátil myjavský roh prišiel druhý gól belasých. Postaral sa oň kanonier Vittek, ktorý zúžtikal výborný Podaného center, aby hlavou zvýšil na 2:0. V prvom polčase mohol znížiť Pekár, ale Mucha sa nenechal prekvapiť.

V druhom dejstve hrali domáci ofenzívne v snahe znížiť. Do dobrých šancí sa dostali Pekár a pár minút po ňom aj Sládek. Skóre sa však nemenilo. Slovan ohrozil Hrušku Kubíkom, ten tretí gól za svoj chrbát nepustil. Blízko k hetriku bol Vittek v 75. minúte, zoči voči brankárovi neuspel. Belasí zápas kontrolovali, zaknihovali tak dôležité tri body, vďaka ktorým sa posunuli na druhé miesto v tabuľke.

Video zo zápasu, zdroj huste.tv

ohlasy, zdroj: skslovan.com

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): „Hrali sme proti veľmi dobrému súperovi, ktorý bol nebezpečný. Kľúčom k nášmu dnešnému víťazstvu bola defenzíva, bránili sme veľmi dobre. Som veľmi spokojný s prístupom mojich hráčov. Zodpovedne si plnili svoje úlohy, a to nám vyhralo zápas. Vytvorili sme si viac šancí ako domáci a mohli sme dať aj viac gólov. Myslím si, že sa nám tvorí veľmi dobré mužstvo. Odkedy som k nemu prišiel, hráči tvrdo pracujú po všetkých stránkach, či už futbalových i mentálnych. Chlapci zistili, že toto je tá cesta k tomu, aby sme boli silný tím.“

Norbert Hrnčár (tréner Myjavy): „Dnešný zápas rozhodol dôraz v šestnástkach. My sme v nich, či v ofenzíve alebo v defenzíve, boli málo dôrazní. Vo vlastnej šestnástke sme nechávali priestor súperovým hráčom. V súperovej sme neboli schopní sa dostať do lepších situácií, aj keď priestor na to tam bol. Vedeli sme, že hráme proti veľmi dobrému tímu. Napriek tomu si myslím, že sme odohrali dobrý zápas, rozdiel bol v tom, že súper dva góly dal a my sme ich nedali. Naša celozápasová snaha o gól bohužiaľ nevyšla.“

Pridaj komentár