Domáce prekliatie prelomené, Slovan „naložil“ Jugre šestku (VIDEO)

HC Slovan Bratislavva – Jugra Chanty Mansijsk 6:0 (3:0,3:0,0:0)

Góly: 6. Lušňák, 8. Tičar (Jeglič, Sersen), 17. Jeglič (Šťastný, Švárny), 34. Lušňák (Viedenský, Mihálik), 34. Nedorost (Kašpar, Luža), 36. Skalický (Lušňák)

Vylúčenia: 6:2

Rozhodovali: Vasiliev, Olenin – Micheľ, Strelcov. Divákov: 8440.

Slovan: Brust (Garnett) – Mihalik, Sersen, Valach, Švarný, Starosta, Luža, Rosandič – Kašpar, Nedorost, Nagy – Miklík, Surový, Bartovič – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Lušňák.

Jugra: Fokin (17. Gelašvili) – Ugolnikov, Antonov, Kalašnikov, Selezňov, Pogorišný, Vasilčenko, Chvostov – Rasskazov, Panov, Bortnikov – Volkov, Ivanov, Gusev – Sitnikov, Taratuchin, Ševčenko – Varfolomejev, Jašin, Medvedev.

Prvú veľkú šancu zápasu mal po troch minútach Viedenský v signalizovanej výhode po dobrej práci Lušňáka. V následnej presilovke Slovan neuspel, po jej skončení však Lušňák po dorážke vlastnej strely otvoril skóre. Aktivita belasých priniesla ovocie aj v minúte. Jeglič, hoci faulovaný, v prečíslení dvoch proti jednému „nabil“ a bolo 2:0. Výbornú dvadsaťminútovku Slovana korunoval tretím gólom v 17. minúte Jeglič, ktorý šikovne tečoval strelu Švárneho po buly. Hostia po tomto góle vymenili brankárov, Fokina nahradil Gelašvili.

Veľkú výhodu na skorigovanie stavu mali hostia na začiatku druhej tretiny, kedy dostali možnosť presilovky o dvoch hráčov. Oslabenie však zvládli belasí na výbornú. Dobrý výkon domácich gradoval ja naďalej, štvrtý gól mohol pridať opäť Lušňák, jeho pokus však zastavila pravá zrď! Piešťanský rodák sa napokon dočkal v 34.  minúte, keď spred bránky zasunul puk za Geliašvilho po prihrávke Viedenského. Fanúšikovia sa ešte nestihli doradovať a červené svetlo za súperovou bránkou svietilo opäť. Nedorost rovnako ako Lušňák premenil svoju možnosť po výzve Kašpara. To ešte nebolo všetko, po dvoch minútach po krásnej individuálnej akcii zvýšil Skalický už na 6:0!

Záverečná tretina priniesla najmenej vzruchu a tým pádom aj gólových situácií, Slovan vedomý si náskoku podvedome šetril sily na ďalší zápas. Hráči sa v polovici zápasu dočkali aj odmeny v podobe mexických vĺn, fanúšikovia si pýtali desiatku. Ofenzívnych výpadov sme však už veľa nevideli. Slovan si tak zopakoval najvyššie víťazstvo v sezóne z augusta, kedy rovnako zvíťazil nad Novokuzneckom v pomere 6:0.