Domáce prekliatie s Dynamom Moskva

HC Slovan Bratislava – Dynamo Moskva 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 28. Lušňák (Starosta) – 8. Rybakov (Sopin, Hietanen), 10.Podšendjalov (Solovjov, Kokarev)

HC Slovan Bratislava: Pogge (Pavlas) – Starosta, Kundrátek, Plastino, Švarný , Luža, Bačík, Pätoprstý, Rosandič – M. Hlinka, Taffe, Cheechoo – Musatov, Jeglič, Šťastný – Skalický, Lušňák, Chipchura – Vopelka, Šiška, Petráš

Dynamo Moskva:Jeriomenko (Lazušin) – Mironov, Nikulin, D. Višnevskij, Hietanen, Rylov, M. Soloviov, J. Zajcev, Čebykin – M. Karpov, A. Tereščenko, Kašpar – D. Kokarev, K. Gorovikov, Ponšenďalov – Sopin, Rybakov, Kokujov – Briukvin, Dugin, Tarasov

Rozhodovali: Sergejev, Vasiliev – Palej, Sivov. Vylúčenia: 1:4 navyše Pogge 10 OT.Využitie: 0:0. Diváci: 10.055

Po opatrnom úvode z oboch strán Chipchura vyzval spoza brány ku gólu Lušňáka, ten Hlinku z utorňajšieho zápasu nenapodobnil. Vzápätí nebezpečne strieľal Cheechoo. Skóre otvorili kurióznom spôsobom hostia, keď Pogge prišiel o nôž z jeho korčule, Rybakov využil ponúknutú šancu. Tento moment belasých vyviedol z koncentrácie, Podšendjalov poľahky obišiel Švarného, zvýšil na dva nula. Hostia mohli pridať aj tretí gól, Pogge si svoje miesto zastal. Slovan sa nevzdával, v závere tretiny mu nevyšla dlhá presilovka o dvoch hráčov. Jeglič ani Cheechoo, ktorý trafil brvno.

Začiatok druhej časti začal Slovan aktívne, Chipchura trafil žrď. Hostia sa dostávali do nebezpečných protiútokov, Pogge betónom zabránil Kašparovi.  Do sľubnej šance sa dostal  Lušňák, ktorý svoju druhú možnosť v stretnutí nevyužil. Podarilo sa mu to až po strele Tomáša Starostu, keď dorazil puk za Jeriomenkov chrbát. Po faule na Kundrátka mali domáci ďalšiu presilovku, tú nezahrali dobre, v oslabení ich dvakrát výborne podržal Pogge. Keď ani hostia svoju početnú výhodu nevyužili, stav po druhej tretine zostal 1:2.

Tretie časť začal Slovan s odhodlaním vyrovnať. Tlačil sa pred Jeriomenka, narážal na dobre brániacu päticu hostí. Desať minút pred koncom sa do sľubnej príležitosti dostával Kundrátek, ruský brankár bol na mieste. Hostia prevažne bránili výsledok, smerom dopredu sa nepúšťali, v ojedinelej šanci zlyhal Podšendjalov. Slovan odpovedal Chipchurovou akciu, Musatov nedokázal prekonať výborného Jeriomenka. Tri minúty pred koncom si s ním nepodaril ani Chipchura. Ten istý hráč neuspel ani pri záverečnej powerplay, Slovan tak prehral s Dynamom Moskva 1:2.