Dominik Greif pozval na večeru futbalistky Slovana Bratislava

Pred pár týždňami sa v mnohých svetových médiách objavila správa o tom, ako slávny český brankár Petr Čech pozval na večeru futbalistky Arsenalu Londýn. Jeho gestom sa nechal inšpirovať aj gólman lídra slovenskej ligy ŠK Slovan Bratislava Dominik Greif, ktorý v jednej z bratislavských reštaurácii večeral v spoločnosti ženského futbalového tímu belasých a zaplatil celý účet.

„Celé to vzniklo na popud priateľského podpichnutia od trénera žien Martina Masaryka, že niečo podobné urobil Petr Čech v Arsenale. Už v minulosti som bol pozvaný na jeden tréning dievčat, na ktorom sme si spolu zahrali florbal a s niektorými z nich mám dobrý kamarátsky vzťah. Tohto nápadu som sa preto veľmi rád rýchlo chytil a chcel som aj týmto spôsobom belasým ženám vyjadriť podporu. Zároveň im tiež poďakovať a dať najavo, že existujú ľudia, ktorí im fandia, sledujú ich výkony a obdivujú, ako stíhajú takmer dennodenne trénovať i hrávať zápasy na vrcholovej futbalovej úrovni v podstate len pre radosť a zároveň si plniť školské či pracovné povinnosti,“ zneli slová hostiteľa Dominika Greifa. „Bolo to od Dominika veľmi pekné gesto, ktoré nás všetky príjemne prekvapilo. V jeho spoločnosti sme zažili krásny večer a veľmi mu za to ďakujeme,“ neskrývala radosť kapitánka slovanistiek Alexandra Hollá.

Úradujúcim majsterkám a víťazkám Slovenského pohára žien patrí pred jarnou časťou ligovej sezóny v tabuľke druhá priečka a v pohárovom semifinále momentálne bojujú v dvojzápase s Nitrou.

FOTO: Miroslav Vraník

Pridaj komentár