ŠK Slovan Bratislava -ViOn Zlaté Moravce 2:1 (2:0)

Góly: 5. Milinkovič, 19. Milinkovič (pen.) – 85.Charizopulos

Žlté karty: 87. Pelltier – 34. Pintér

Divákov: 635

ŠK Slovan Bratislava: Perniš – Jablonský, Hudák, Gorosito, Čikoš – Kolčák, Žofčák  (46. Bagayoko), (76. Ďuriš) – Štefánik, Kubík, Milinkovič (90. Halenár) – Peltier.

FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Pintér, Pavlenda, Mujkoš, Nikolič – Djuričič (74. Sabo), Charizopulos, Szöke – Mikinič (63. Ďurica), Orávik – Pavelka (63. Valenta).

Hŕstka divákov na ľudoprázdnych Pasienkoch bola zvedavá, čo so Slovanom urobí zlepšený výkon proti Bernu v Európskej lige. Hráči sa ešte ani nestačili dostať do ideálnej teploty a už po piatich minútach padol otvárací gól zápasu. Milinkovič v strede ihriska získal loptu, prenikol s ňou stredom medzi obrancov hostí a presne zakončil k pravej žrdi – 1:0. Po góle domáci pokračovali v aktivite a druhá gólová šanca prišla pomerne skoro, už po štrnástich minútach od úvodného zásahu. Obranca Zlatých Moraviec fauloval na hranici šestnástky Čikoša a hlavný arbiter Valášek ukázal na biely bod. Milinkovič aj s touto šancou naložil tak, ako s tou prvou a poslal Slovan už do dvojgólového vedenia. O päť minút mohlo byť ešte veselšie, Peltier na pravej strane prešpurtoval svojho protivníka, vzápätí poslal spätnú nahrávku na Kubíka, ktorý ale osamotený v gólovej možnosti prestrelil bránu. Stav sa potom mohol meniť až tesne pred koncom prvého polčasu, keď si obrana ViOnu Žofčákov center takmer zrazila do vlastnej siete.

Prvú gólovú príležitosť v druhom dejstve mali tentokrát hostia. V 52. minúte sa Charizopulos oblúčikom snažil prelobovať Perniša,ten však končekmi prstov vytlačil loptu mimo svojej bránky. O sedem minút neskôr mohol definitívne rozhodnúť Peltier, sám pred Kováčom sa však pošmykol a loptu iba veľmi slabo poslal priamo do rúk brankára hostí. Zlaté Moravce potom pohrozili najskôr striedajúcim Valentom a neskôr to skúšal tvrdou strelou aj Djuričič, ani jeden pokus však nemieril do čierneho. Hostia sa však predsa len dočkali. Najskôr mal obrovskú príležitosť Sabo, ten sa rútil sám na Perniša, jeho bombu však brankár belasých vyboxoval mimo. O pár sekúnd však Charizopulos zúžitkoval spätnú prihrávku z boku šestnástky a mieril tentokrát presne – 1:2. V závere sa mohol Milinkovič dočkať hetriku, postupoval sám na brankára, jeho pokus však brankár Kováč vystihol. Slovan sa tak po tomto víťazstve v dohrávke dostal v tabuľke pred Trnavu a momentálne mu patrí piata priečka.

hlasy trénerov k zápasu zdroj. skslovan.com

Jozef Chovanec (tréner Slovana): „Vedeli sme, že s pribúdajúcimi minútami sa bude zhoršovať kvalita terénu, preto sme sa snažili rozhodnúť o našom víťazstve hneď v úvode. To sa nám aj podarilo. Druhý polčas bol už z našej strany slabší, nevyužili sme niekoľko príležitostí a po góle súpera na 2:1 sme sa v závere museli obávať o výsledok. Našťastie sme dôležité tri body z rúk nepustili.“

Branislav Mráz (tréner ViOnu): „Mali sme veľmi zlý vstup do stretnutia. Rýchlo sme inkasovali po našej hrubej chybe, potom Slovan pridal aj druhý gól. Po prestávke sme sa prezentovali lepším výkonom. Dali sme gól, mali sme aj niekoľko ďalších náznakov šancí, ktoré sme však nedotiahli do konca. Po skorigovaní sme sa ešte snažili vyrovnať, Slovan si však víťazstvo postrážil. Dnes sme mali dobré len niektoré úseky zápasu, čo je na dobrý výsledok málo.“