Belasí sa vracajú domov

Prvý jarný domáci zápas sa odohrá na novom štadióne na Tehelnom poli. Stane sa tak symbolicky pri 100. výročí založenia klubu a 50. výročí víťazstva v Pohári víťazov pohárov.

Po 3303 dňoch strávených na neobľúbených Pasienkoch môžeme oficiálne oznámiť, že sa vraciame na miesto, ktoré historicky vždy patrilo Slovanu Bratislava. Od začiatku jarnej časti sezóny 2018/19 budeme domáce zápasy hrávať na novom štadióne na Tehelnom poli. Tým prvým bude súboj 21. kola Fortuna ligy, v ktorom začiatkom marca 2019 privítame v najväčšom slovenskom derby Spartak Trnava.

„Slovan sa vracia domov! Vyhlásil počas kontrolného dňa vo štvrtok pre oficiálny klubový web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml a pokračoval: „Môžeme oficiálne potvrdiť, že najbližší domáci zápas s Trnavou odohráme na novom Tehelnom poli. V piatok spúšťame prvú vlnu predaja permanentných vstupeniek na jarnú časť. Prvá vlna bude určená pre doterajších držiteľov permanentiek a bude prebiehať od piatka do pondelka. V utorok spustíme voľný predaj. O podrobnostiach a forme predaja permanentiek na jarnú časť budeme bližšie informovať v priebehu štvrtka prostredníctvom našich komunikačných kanálov. Som šťastný, že predaj permanentiek na nové Tehelné pole sa nám podarí spustiť ešte pred Vianocami a verím, že mnohí budeme mať pekné belasé Vianoce. Ak ešte rozmýšľate nad vianočným darčekom, tak som presvedčený o tom, že každého slovanistu by pod stromčekom najviac potešila práve permanentka na Tehelné pole po dlhých deviatich rokoch.“

Belasí si na Tehelnom poli naposledy zahrali 25. novembra 2009. V odvete štvrťfinále Slovenského pohára vtedy remizovali s Myjavou 0:0. Čo sa týka titulov, ten posledný z Tehelného poľa sa viaže k nezabudnuteľnej sezóne 2008/09, keď našich hráčov hnal vpred fanúšikovský kotol na novej tribúne.

„Tehelné pole symbolizuje pre každého fanúšika niečo iné. Starší fanúšikovia tam chodili dlhé desiatky rokov a zažili tam federálne i slovenské tituly. Tí mladší si zase spomínajú na rok 2009, na skvelé zápasy a nezabudnuteľnú atmosféru. Jedno máme všetci spoločné – všetci vnímame tento štadión ako náš domov. Nesmierne sa teším, že sa vraciame na Tehelné pole a verím, že rovnako sa tešia aj naši fanúšikovia,“ doplnil viceprezident klubu.

Počas obdobia na Pasienkoch odohral Slovan 198 súťažných zápasov s bilanciou 132 víťazstiev, 41 remíz, 25 prehier a skóre 389:176. Radovali sme sa tam zo zisku troch majstrovských titulov a dvakrát sme si tam zahrali v skupinovej fáze Európskej ligy. Teraz sa vraciame na Tehelné pole, kde Slovan bol a vždy bude doma.

„Som veľmi spokojný s tým, v akom stave štadión momentálne je. A taktiež som veľmi rád, že tu v prvom rade reprezentujem Slovan Bratislava. Slovan musí hrať na Tehelnom poli, to je hádam jasné každému, píšu to dejiny, píše to história. Bratislavčania boli na Tehelné pole vždy hrdí, určite si pamätáte staré filmy, keď ľudia viseli z električiek, len aby sa dostali na futbal. Slovan skrátka patrí na tento štadión,“ povel prezident klubu Ivan Kmotrík.

Tehelné pole je domovom aj pre našich fanúšikov, ktorí majú k tomuto miestu doslova srdcový vzťah. „Základ je poskytnúť ľuďom dobré služby a bezpečnosť. Povinnosťou nás všetkých je urobiť maximum pre to, aby sme ľudí pritiahli na štadión. Zo začiatku prídu zo zvedavosti, ale potom ich musíme udržať aj na základe výsledkov či hry Slovana. V živote zväčša platí, že ak urobíte pre nejakú vec naozaj všetko, tak môžete očakávať úspech. Ja verím, že ak naozaj urobíme všetko, čo bude v našich silách, tak ľudia prídu a budeme mať dôvod na spokojnosť,“ uzavrel Ivan Kmotrík.

Štadión ponúkne viacero unikátnych technologických riešení. Jedinečný zážitok ponúkne svetelná šou, ktorú pred svojimi zápasmi využíva napríklad taliansky majster Juventus Turín.„Bude to jeden z mála štadiónov v Európe, ktorý má LED osvetlenie druhej generácie. Podobné využíva aj Juventus Turín, ktorý síce postavil nový štadión, ale po dva a pol roku investoval práve do týchto svetiel. Na štadióne Juventusu prichádzajú ľudia do hľadiska skôr pred zápasom, aby si vychutnali svetelnú šou. Snažíme sa, aby sa na novom štadióne ľudia aj zabavili a ich celkový zážitok bol ešte lepší,“ uviedol zástupca investora Pavel Komorník. Ten následne prezradil ešte ďalšie zaujímavosti o novom štadióne. „Osobne ma asi najviac teší, že UEFA hodnotí štadión tak dobre, že nám sľúbila organizáciu Superpohára. Nájdete tu veľa ďalších pozitívnych vecí. Ak sa postavíte na ihrisko ku striedačkám, tak vidíte, že ešte máte nad hlavou strechu, pritom ste už pomerne ďaleko od prvého radu. Takže pokiaľ nebude extrémne fúkať, ľudia v prvom rade nezmoknú. To je tiež vec, ktorá na iných štadiónoch rozhodne nie je samozrejmosťou,“ doplnil Pavel Komorník.

Pridaj komentár